Путін відхрестився від бажання довічно правити Росією

33644 перегляди
Субота, 18 січня 2020, 22:37

Президент Росії Володимир Путін висловив думку, що не варто повертатися до практики, коли термін перебування при владі глави держави не обмежений.

Джерело: Путін у Санкт-Петербурзі в ході спілкування з ветеранами Великої Вітчизняної війни, повідомляє Інтерфакс

Деталі: Один з ветеранів попросив Путіна змінити або поліпшити одну зі статей конституції країни, щоб повноваження президента не "обмежувалися конкретним терміном".

Путін зазначив, що повертатися до такої практики небажано.

Пряма мова Путіна: "Це (стурбованість термінами перебування при владі - ІФ) пов'язана у багатьох наших людей з тривогою за стабільність у суспільстві, за стабільність у державі: і за зовнішню стабільність, і за внутрішню.

Разом з тим дуже тривожно було б повернутися в ситуацію середини 80-х років, коли керівники держави один за одним, до кінця своїх днів залишаючись при владі, йшли з цієї влади, не забезпечуючи при цьому необхідних умов трансформації влади".

Читайте також: Вічний цар Росії. Чому Путін розігнав уряд та переписує Конституцію

Що передувало: У середу під час послання Федеральним зборам РФ президент Росії Володимир Путін запропонував внести зміни до Конституції країни. Ними, зокрема, він пропонує зробити російський основний закон сильнішим за міжнародне право.

Також зміни передбачають нові умови для кандидатів у президенти Росії. Пропонується закріпити для них вимогу проживати на території РФ не менше 25 років, а також відсутність іноземного громадянства або дозволу на проживання в іншій державі, причому не тільки на момент участі у виборах, але і коли б то не було раніше.

Посол України в ЄС Микола Точицький припустив, що оновлена Конституція Росії може дозволити РФ ігнорувати рішення Суду ООН.

Українська правда


powered by lun.ua