У Трампа вперше офіційно відповіли на звинувачення у справі імпічменту

10362 перегляди
Неділя, 19 січня 2020, 02:35

Адвокати президента США Дональда Трампа надіслали Конгресу офіційну відповідь на звинувачення у справі імпічменту, назвавши їх "нелегітимними", а намагання його усунути – "небезпечними". 

Джерело: The New York Times

Деталі: Команда очільника Білого дому заперечила, що Трамп зловживав владою. Самі ж звинувачення у  шестисторінковому листі було названо "нахабними і незаконними". На думку адвокатів, справа імпічменту – це спроба завдати шкоди шансам чинного президента переобратись на чергових виборах. 

Відхилення звинувачень відбулось у відповідь на офіційну повістку Сенату, якою Трампа повідомили, що йому загрожує усунення з посади. 

"Статті про імпічмент, подані демократами, є небезпечною атакою на право американського народу вільно обирати свого президента", – йдеться в документі.

У свою чергу, адвокати не заперечили жодних фактів, що лежать в основі обвинувачення. Таких як затримання військової допомоги і прохання розслідувати справу Байдена-молодшого. 

Також захисники лідера Штатів повторили в документі тезу про те, що Трамп працював над ліквідацією корупції в Україні. 

Що передувало: Конгрес США 16 січня відкрив судовий процес у справі імпічменту президента Дональда Трампа. Демократи зачитали офіційні звинувачення в Сенаті перед складанням присяги 100 сенаторів задля проведення всього лише третього судового процесу щодо імпічменту в історії США.

Знати більше: Трамп програв імпічмент, але не покине Білий дім: як це було та що далі

Імпічмент на тлі Зеленського: які звинувачення висунули Дональду Трампу

Чи шантажував Трамп Зеленського. Повний текст розмови

Передісторія:

  • У вересні в США почалося розслідування про можливість імпічменту Дональда Трампа на тлі того, що співробітник американських спецслужб написав скаргу на тиск президента Сполучених Штатів Америки на Україну з метою нашкодити своєму можливому суперникові на виборах 2020 року демократу Джо Байдену.
  • 19 грудня Дональд Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона і Білла Клінтона, якому Палата представників оголосила імпічмент. Йому закидають зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу.
  • Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США.
  • Оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті – в республіканців, Дональд Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
  • Демократи наполягають на виступі свідків у Сенаті, республіканці виступають проти цього.

Українська правда


powered by lun.ua