Росія звинувачує кримчанина Яцкіна у "шпигунстві", він чекає допомоги від України

Понеділок, 20 січня 2020, 12:33
Росія звинувачує кримчанина Яцкіна у шпигунстві, він чекає допомоги від України

Російські спецслужби у жовтні 2019 року затримали й таємно вивезли з анексованого Криму Івана Яцкіна, звинуватили його в "держзраді", адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.

Джерело: адвокат Микола Полозов у Facebook, його коментар агентству "Интерфакс"

Пряма мова: "Сьогодні я хочу розповісти про ще одного українського політв'язня, чию долю розчавило ​​катком російської репресивної машини. Громадянин України і житель Криму Іван Яцкін. Його родичі звернулися до мене по допомогу – і я прийняв доручення на його захист.

Він був захоплений ще в середині жовтня минулого року в Криму. Того ж дня спецбортом його вивезли до Москви і помістили в сумнозвісний ізолятор ФСБ Лефортове.

Про те, що у відношенні Івана Яцкіна порушено справу і що він затриманий, нікому не було відомо, тому що ФСБ здійснювало спецоперацію з його затримання в режимі суворої секретності. Лише наприкінці грудня, тобто за понад два місяці, російські ЗМІ заявили, що він арештований. Весь цей час він перебував без будь-якої допомоги і підтримки, в одиночці кам'яного мішка Лефортове.

Івана звинувачують у державній зраді у формі шпигунства. За версією слідчих ФСБ, він збирав у Криму і передавав владі України відомості, що становлять державну таємницю РФ. За цим звинуваченням йому загрожує до 20 років позбавлення волі (...).

Я зустрівся в кінці минулого тижня з Іваном у СІЗО Лефортове. Для мене абсолютно очевидно, що він є патріотом України і він дуже розраховує на підтримку українського суспільства і держави його самого і його близьких.

Зараз я перебуваю в Києві і розраховую заручитися підтримкою відповідних державних структур, а також профільних громадських та правозахисних організацій".

Деталі: Полозов зазначив, що Іван Яцкін – багатодітний батько, і в найближчі кілька тижнів його дружина має народити ще одну дитину.

Крім того, Яцкін страждає на низку захворювань, які вимагають надання йому медичної допомоги.

Адвокат зазначає, що на даний час складно сказати, чи мають звинувачення ФСБ РФ під собою основу, адже були "десятки випадків фабрикації кримінальних справ, "призначення" ні в чому не винних людей "диверсантами", "шпигунами", "терористами" та "екстремістами".

Він закликає допомогти Яцкіну.

У коментарі для "Интерфакс" Полозов сказав, що Яцкін свою провину не визнає, йому пред'явлено звинувачення за ст.275 КК РФ.

За словами адвоката, у його підзахисного два громадянства - російське і українське.

За версією слідчих, він збирав у Криму та передавав владі України відомості, що становлять державну таємницю РФ.

Полозов уточнив, що матеріали справи мають гриф "секретно", тож він не може розкривати подробиць звинувачення і особисту інформацію про свого підзахисного.

Разом із тим, захисник зазначив, що Яцкін за родом діяльності "не має відношення до військових".

Цьому передувало: Лефортовський райсуд Москви на закритому засіданні у грудні ухвалив продовжити тримання Івана Яцкіна під вартою до 16 березня 2020 року.

УП, доповнено

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...