Міністр оборони проти того, щоб ловити призовників на вулиці і дискотеках

Четвер, 23 січня 2020, 12:52
Міністр оборони проти того, щоб ловити призовників на вулиці і дискотеках

Обов'язковий призов до армії залишається з 20 років, з 18 років українські чоловіки можуть вступати до війська за власним бажанням.

Джерело: міністр оборони Андрій Загороднюк в ефірі телеканалу 1+1", якого цитує пресслужба Міноборони

Деталі: Міністр прояснив питання про "призов з 18 років". Це прописано в українському законодавстві, але в останні роки призов за указами президента був з 20-ти років. Тепер указ Зеленського врегульовує це питання. Друге питання, на якому зосередив увагу очільник оборонного відомства – порушення у повідомленнях кандидатів та ухилення від строкової служби. Загороднюк запевнив, що насильницьких приводів у воєнкомат не буде.

Пряма мова: "Ми мали ситуацію, коли юнаки хотіли вступити до лав Збройних сил, піти на строкову службу. Але ми не могли їх прийняти, тому що можна було брати тільки з 20 років. Ми зробили так, щоб ця можливість зараз була, але лише для тих, хто хоче цього добровільно. З 20-ти років — це буде обов’язково, з 18-ти,19-ти — добровільно.

Ми категорично не сприймаємо інформацію, коли роблять насильницькі приводи, ловлять на вулиці, дискотеках, у чергах абітурієнтів і так далі. Є чітко виписаний порядок, постанова Кабміну і закону, яким чином має відбуватися повідомлення призовника. Є адміністративна і кримінальна відповідальність за ухилення від строкової служби і вона залишається. Людина має прийти самостійно, але якщо вона не приходить або ухиляється – за це наступає відповідальність".

Додатково: Загороднюк повідомив про запровадження до початку призову лінії правової допомоги, куди можна звернутися у разі порушень під час проведення призовної кампанії.

Окремо міністр наголосив і на тому, що строковики не залучатимуться до служби в район проведення операції Об’єднаних сил. Вийняток складають лише ті, хто підписує контракт.

Що передувало: 16 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів.

Нагадаємо: У жовтні 2019 року Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18 років.

Водночас у листопаді міністр оборони Андрій Загороднюк заявляв про бажання скасувати військовий призов.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...