Вбивчий коронавірус: санітари МОЗ будуть зустрічати літаки з Китаю

Четвер, 23 січня 2020, 15:18

Співробітники лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я та члени екіпажів будуть опитувати пасажирів літаків, які прямують з Китаю, про самопочуття.

Джерело: брифінг мінохорони здовор'я через новий коронавірус із Китаю, виконуючий обов'язки гендиректора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін

Пряма мова Кузіна: "Прямого авіасполучення з китайським Уханем в України немає, але є з Китаєм. Сьогодні  о 13.00 прибув літак з міста Санья і санітарними підрозділами лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я було проведено прийом цього літака.

Не запроваджується ніяких додаткових засобів догляду за пасажирами, але разом із членами екіпажу проводиться спільне опитування або перевірка наявності звернень, або поганого самопочуття.

Таким чином, кожного дня санітарно-карантинні підрозділи будуть зустрічати спільно з держприкордонслужбою літаки, які мають пряме сполучення з Китаєм.

Додаткових заходів поки не буде впроваджено. Таке рішення можна розглядати лише після отримання відповідних вказівок з боку ВООЗ".

Деталі: При цьому, за словами Кузіна, інкубаційний період коронавірусу триває від 2 до 12 діб.

Відзначимо, що багато пасажирів здійснюють переліт з Китаю в Україну з пересадками у інших країнах, наприклад, Білорусі, Казахстані.

Представників МОЗ стривожило те, що наразі виявлено 15 випадків захворювання осіб, які надавали медичну допомогу хворим.

Наразі проводиться оцінка наявності виробів медпризначення у випадку, якщо вірус потрапить в Україну.

Станом на 23 січня, коронавірусом заразились не менше 633 осіб, з них 95 пацієнтів перебувають у критичному стані. 17 жителів Уханю загинули.

Читайте також: Що треба знати про новий коронавірус: поширення, симптоми, небезпека, лікування

Передісторія:

  • У грудні в китайському місті Ухань (провінція Хубей) був зареєстрований спалах пневмонії. Пізніше з'ясувалося, що причиною захворювання став раніше невідомий вид коронавірусу.
  • Вірус поширився по території Китаю, є хворі в Таїланді, Японії, Південній Кореї і США.
  • Від коронавірусу в Китаї померли щонайменше 17 людей.

Альона Мазуренко, УП