Частина українських нардепів полетіли в Давос коштом фондів і олігарха Пінчука

Четвер, 23 січня 2020, 15:30
Частина українських нардепів полетіли в Давос коштом фондів і олігарха Пінчука

Частина народних депутатів України, які прилетіли на 50-й Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі, заявили, що дорогу і їхнє проживання фінансує Український дім у Давосі, співзасновником якого є український олігарх Віктор Пінчук.

Джерело: "Радіо Свобода"  

Пряма мова голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії: "(Прилетів на форум, – ред.) за спонсорські кошти Ukrainе House – це колаборація декількох інвестиційних фондів, донорських організацій, які зробили цей чудовий захід. У тому числі за підтримки (Фонду Пінчука, – ред.), але це колаборативно, вони там разом якось робили загальний фонд".

Деталі: Арахамія уточнив, що "Український дім" оплатив і квитки, і його проживання, і додав, що не бачить у цьому ніяких ризиків, бо все зроблено "в прозорому вигляді".

Нардеп від "Слуги народу" Єлизавета Ясько запевнила видання, що це "офіційне відрядження". Але після того, як журналіст уточнила, що офіційні відрядження відбуваються коштом українських платників податків, Ясько сказала, що вся інформація є у їхнього керівника і її помічників, і що вона "не може знати всі деталі своїх відряджень". Після ще кількох запитань Ясько заявила, що поїздку організували "сторонні фонди, які запрошують учасників на цей форум", і підтвердила, що серед них є і Фонд Пінчука.

Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк заявив, що приїхав у Давос частково за свої кошти і частково "за запрошенням фонду". Він також додав, що все відобразить у декларації, а "зараз не хоче дати невірну інформацію". Железняк додав, що поїздка "не за кошти Пінчука,… а це фонд Відродження" (Джорджа Сороса, – ред.)

Його колега по фракції Юлія Клименко заявила, що перебуває в офіційній відпустці і що переліт і проживання оплатила власним коштом.

Нардеп від "Слуги народу" Святослав Юраш запевнив, що "це точно не з державного бюджету поїздка, а люди чудові, які організовують цей чудовий Ukrainian House, помагають тут бути присутнім українським представникам влади".

"Слуга народу" Марина Бардіна розповіла, що перебуває у відрядженні, але "воно фінансується за рахунок запрошуючої сторони".

Її колега Дмитро Наталуха запевняв, що приїхав за власні кошти, але "квиток оплатив йому Європейський траст", а проживає за свої кошти.

Нардеп від "Слуги народу" Олексій Жмеринецький розповів, що "виграв конкурс і за рахунок фонду Віктора Пінчука приїхав".

Олена Шуляк зі "СН" заявила, що їхала "не за бюджетний кошт, і цієї відповіді досить".  

"Слуга" Єгор Чернєв сказав, що запросив його і все оплатив "Український дім", але, про яку суму може йтися, він не знає.

Ярослав Юрчишин з "Голосу" не зміг відповісти, чиїм коштом приїхав у Давос і порадив написати запит до апарату Верховної Ради. 

Для довідки: Співзасновником "Українського дому в Давосі" з 2018 року є Фонд Віктора Пінчука.

Серед інших співзасновників – Horizon Capital, Western NIS Enterprise Fund і Українська асоціація венчурного та приватного капіталу.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: