Помпео перед візитом до Києва роздратовано кричав "Думаєте, американцям не байдужа Україна?"

Субота, 25 січня 2020, 10:08
Помпео перед візитом до Києва роздратовано кричав Думаєте, американцям не байдужа Україна?

Перед запланованим на 30 січня офіційним візитом до Києва держсекретар США Майк Помпео нецензурно вилаявся на журналістку американського видання NPR Мері Келлі через запитання про звільнення екс-посла США в Україні Марі Йованович та висловив припущення, що Україна американцям "байдужа".

Джерело: NRP, "Голос Америки"

Деталі: В ході інтерв'ю у п'ятницю Помпео заявив, що політика Держдепу США щодо України за весь час його перебування на посаді  "була дуже прозорою" і відмовився коментувати закиди щодо нездатності департаменту "рішучіше захищати Йованович від політичних атак".

Також Помпео заявив, що повівся "правильно" у ситуації з Йованович і захищав усіх співробітників Держдепу та відкинув припущення про те, що існує тіньова зовнішня політика щодо України.

Після запитань про Україну інтерв'ю завершилося, після чого Мері Келлі мала приватну розмову з Помпео "офф зе рекордз"  в окремій кімнаті.

За словами журналістки, при цьому Помпео висловлював своє невдоволення тим, що його запитують про Україну, використовував лайку та запитав: "Як ви думаєте, чи американцям не байдужа Україна?". 

Дослівно: "Він кричав на мене приблизно стільки ж, скільки тривало саме інтерв'ю. Йому не сподобалось, що його питали про Україну. Він запитав: "Ви думаєте американцям не байдужа Україна?".

"Він використав слово, що починається з літери F**, у цьому реченні та багатьох інших. Він запитав, чи можу я знайти Україну на мапі. Я відповіла, що так, і він сказав помічникам, щоб принесли мапу світу без написів. Я показала на мапі Україну".

"Він прибрав мапу. Він заявив "люди про це почують", - заявила журналістка NPR. 

Читайте також:

"Зніміть дуру Йованович": оприлюднене листування Луценка та Зе-команди з помічником Джуліані

Що передувало: 

Раніше Лев Парнас - соратник особистого адвоката Трампа Руді Джуліані - оприлюднив документи, що вказують, що за Йованович могли стежити та погрожувати їй незадовго до того, як її було відкликано з посади у Києві. 

Помпео заявив, що не чув про ці звинувачення, вважає, що вони виявляться помилковими, але зобов'язаний оцінити та розслідувати цю справу. 

Звинувачення, якщо вони правдиві, є центральним у розслідуванні щодо імпічменту Трампа, якого звинувачують у тому, що він зловживав владою президента, тиснучи на Україну, щоб та розслідувала діяльність його конкурента Джо Байдена, і використовував військову допомогу країні як важіль.

Національна поліція України відкрила справу про можливе порушення таємниці телефонних розмов і незаконне збирання конфіденційної інформації колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Раніше стало відомо, що старший радник Помпео - кар'єрний дипломат Майкл Маккінлі - подав у відставку на тлі зростаючого незадоволення та погіршення атмосфери всередині Держдепартаменту з приводу того, що сприймається як неспроможність Помпео підтримати персонал, вплутаний в скандал з Україною.

Занепокоєння Маккінлі було особливо великим стосовно експосла США в Україні Марі Йованович, яку Помпео відкликав, коли ЗМІ звинуватили її у нелояльності.  

Нагадаємо, 

  • 30 січня Держсекретар США Майк Помпео прибуде до Києва  в межах запланованої поїздки до п'ятьох країн - України, Білорусі, Узбекистану, Казахстану та Великої Британії. 
  • Передбачається, що Помпео зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, главою МЗС Вадимом Пристайком та главою Міноборони Андрієм Загороднюком. 
  • Нинішній візит Помпео має відбутися замість запланованого та скасованого візиту, що мав відбутися 3 січня.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: