Китай посунув Росію і став другим виробником зброї в світі – SIPRI

Понеділок, 27 січня 2020, 15:42

Китай є другим за величиною виробником зброї в світі після США, Росія на третьому місці.

Джерело: Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру SIPRI

Деталі: В минулому через нестачу інформації оцінити кількість продажів зброї китайськими компаніями було важко. З цієї причини в щорічний рейтинг 100 найбільших в світі компаній, що виробляють зброю і військові послуги, китайські компанії не включалися.

SIPRI дослідив інформацію за 2015-17 рр. про виручку від продажів зброї великими китайськими збройними компаніями. У дослідженні розглядаються чотири компанії, достовірна фінансова інформація про які стала доступною.

Ці компанії охоплюють три сектори виробництва звичайних озброєнь: авіакосмічна промисловість, електроніка та наземні системи.

У 2017 році з 20 найбільших компаній, які виробляють зброю, що входять в топ-100 SIPRI, 11 базувалися в США, 6 в Західній Європі і 3 в Росії. Означені чотири китайські компанії не входили в цей список, оскільки експерти інституту на той час не мали достатню кількість інформації про їхні обсяги виробництва і продажів.

Якби тоді SIPRI мав достатні дані, ці компанії увійшли б до першої двадцятки, при загальному обсязі продажів зброї на 54,1 мільярда доларів. Три з них потрапили б в першу десятку.

 
Топ-20 компаній-виробників зброї
SIPRI

Найбільшою з них є Авіаційна промислова корпорація Китаю (AVIC), обсяг продажів зброї якої становить 20,1 млрд. доларів, і він став шостим за величиною в світі. Корпорація China North Industries Group Corporation (NORINCO) займає восьме місце в Топ-100 з об'ємом продажів 17,2 млрд. дол. США, вона, таким чином, є найбільшим в світі виробником наземних систем.

На відміну від більшості інших великих світових виробників зброї, китайські компанії працюють в основному в одному секторі, наприклад, AVIC виробляє в основному літаки і авіоніку. А більшість великих некитайських компаній виробляють більш широкий спектр військової продукції в різних секторах, включаючи аерокосмічні, наземні системи і суднобудування в рамках однієї компанії.

Експерти попереджають, що ці нові дані, швидше за все, все одно занижені. Відсутність прозорості в показниках продажів китайських компаній з виробництва озброєнь продовжує перешкоджати повному розумінню обсягів військової промисловості Китаю.

powered by lun.ua