Пристайко – Німеччині: Чому ви експортуєте зброю не нам?

Вівторок, 7 січня 2020, 20:19

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко закликає Німеччину надати військову допомогу Україні й заявляє про неодноразовий зрив домовленостей із німецькими підприємствами щодо постачання зброї.

Джерело: інтерв'ю Пристайка німецькому виданню Bild від 7 січня, опубліковане на сайті МЗС України

Пряма мова: "Всього кілька країн у світі надають військову підтримку Україні. Німеччина – один з найпотужніших експортерів зброї у світі, попри мирну зовнішню політику. Ці озброєння потрібні і нам.

Однак, щораз, коли наші фірми намагаються укласти контракти з німецькими підприємствами, ці домовленості зриваються в останній момент з неочевидних, ймовірно політичних мотивів. Ми сподіваємось, що у майбутньому це зміниться.

Просто проаналізуйте, куди Німеччина експортує зброю. Чому не нам? Ми – може й неідеальна, але цілком демократична держава, яка вимушена захищатися. Не можна це не враховувати".

Що передувало: Наприкінці грудня 2019 року Пристайко повідомив, що Німеччина відхилила прохання України про військову допомогу.

Пристайко не уточнив, коли подавали запит на допомогу, але відзначив, що нині йдеться про саме виживання України як держави.

Передісторія:

  • З початку війни на Донбасі Німеччина надала Києву фінансову допомогу на майже 1,4 мільярда євро.
  • За інформацією уряду Німеччини, тільки в рамках співпраці з метою сприяння розвитку України Берлін витратив 544 млн євро.
  • На додачу до них Берлін виділив: 110 млн євро гуманітарної допомоги, фінансовий кредит на 500 млн євро, 25 млн євро на заходи щодо стабілізації ситуації в країні, близько 200 млн євро, виплачені Києву по каналах ЄС.

Українська правда


powered by lun.ua