У справі Грищенків обшукали волонтерку, бо "підтримує зв’язок" і "може ховати докази"

Четвер, 2 квітня 2020, 14:23

Поліція провела обшук у волонтерки Марія Бурдун через справу АТОвців Владислава та Інни Грищенків, підозрюваних у замаху на підприємця. 

Джерело: пост Бурдун у facebook; відео, оприлюднене іншим волонетром Євгеном Акастьоловим; коментар речника Нацполіції "Українські правді"

Деталі: Обшук відбувся у квартирі, де проживає волонтерка, а також у будинку її матері у приватному секторі.

Речниця Національної поліції Оксани Блищик підтвердила "Українській правді" факт обшуків. Однак поки слідчі не розголошують деталі.

У розпорядженні УП є ухвала про обшук помешкання волонтерки. Поліція мотивує свої дії тим, що підозрюваний Владислав Грищенко підтримує зв'язок із Бурдун, і вона "може зберігати предмети, речі і документи, які є речовими доказами по кримінальному провадженню, а також може підтримувати зв'язок з особами, причетними до вчинення даного злочину".

 
Фрагмент рішення суду про обшук у Бурдун

Дозвіл суду на обшук слідство отримало ще 5 березня. Згідно ним, у волонтерки планували шукати і вилучати засоби зв'язку, електронні носії інформації, записні книжки, чорнові записи, схеми розташування володіння потерпілого, кредитні карти, незареєстровану зброю та вибухівку, електронні засоби передачі сигналу на відстані.

За словами Бурдун, правоохоронці прийшли до неї приблизно о 6 ранку і почали обшук, не дочекавшись адвоката. Спершу на неї вдягнули наручники через нібито протидію, але потім зняли. Бурдун каже, що в неї вилучили "подарований уламок" від "Граду", розмальовані гільзи, саблю, "яка навіть не була заточена", набір метальних ножів, телефон, ноутбук.

Також, за словами волонтерки, слідча вилучила шматок дустового мила, записавши його як речовину, схожу на вибухову речовину пластид. А перевіряючи ноутбук волонтерки, правоохоронці звернули увагу на переписку з медсестрою Яною Дугарь, підозрюваної у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета.

Крім того, як повідомив УП адвокат АТОвця Владислава Грищенка, 2 квітня йому продовжили арешт до 31 травня. Захист просив відпустити чоловіка під домашній арешт. 

Знати більше: Буча та Пума. Як арешт добровольців може бути пов'язаний зі справою Шеремета

Детальний розбір справи Шеремета. Всі докази, алібі та відкриті запитання

Передісторія:

  • Владислава "Бучу" Грищенка затримали 24 вересня, його дружину Інну "Пуму" – 5 листопада. Їх підозрюють у замовному замаху на вбивство бізнесмена з Івано-Франківщини Михайла Чекурака.
  • Замовником злочину, на думку поліції, був інший бізнесмен Василь Шкондеюк, мотив – боргове зобов’язання.
  • Суд арештував Грищенків на час розслідування. Пізніше "Пуму" відпустили під домашній арешт.
  • Поліція каже, що через подружжя Грищенків вийшла на групу людей, яких підозрюють в іншому вбивстві – підриві журналіста Павла Шеремета.
  • 12 грудня 2019 року правоохоронці затримали підозрюваних у вбивстві журналіста.
  • Спершу в поліції сказали, що підозрюють щонайменше п’ятьох осіб, зокрема, Грищенків. Однак їм підозру у справі Шеремета не оголосили.

Соня Лукашова, УП


powered by lun.ua