Поліцейські вилучили 400 тисяч доларів "воровського общака" у Києві

Вівторок, 26 травня 2020, 11:26
Поліцейські вилучили 400 тисяч доларів воровського общака у Києві

Гроші, зброю, "чорнові" записи та документи, що можуть свідчити про вчинення інших злочинів, вилучили силовики в межах кримінального провадження, що розслідується за фактом умисного вбивства.

Джерело: Нацполіція

Деталі: У скоєнні цього злочину заочно вже повідомлено про підозру "вору в законі" на прізвисько "Андрій Львівській" або "Нєдєля".

Оперативники та слідчі провели 45 санкціонованих обшуків за місцями мешкання підозрюваного, осіб із його оточення та в їхніх автомобілях.

Обшуки відбувалися на території кількох областей у межах кримінального провадження, що розслідується за фактом умисного вбивства чоловіка, тіло якого з вогнепальними поранення голови виявили в автомобілі у центрі столиці на початку жовтня 2009 року.

За даними силовиків, убитим виявився друг та бізнес-партнер підозрюваного. Познайомилися вони під час злочинної діяльності, а в подальшому між ними виник фінансовий конфлікт. На той час "Андрій Львівський" прагнув отримати найвищий статус у злочинній ієрархії, а його товариш збирався ініціювати так звану "сходку" та поскаржитися на нього лідерам кримінального світу.

У разі такого зібрання підозрюваний не зміг би отримати статус "вора в законі", тому він вирішив позбутися свого компаньйона. Ретельно спланував злочин та разом з іншими особами вбив чоловіка. Через певний час "Андрія Львівського" затримали, але відпустили через відсутність доказів.

Правоохоронці наголошують: аби не допустити витоку інформації, до розслідування було долучено обмежене коло осіб. Упродовж останніх пів року оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції та прокурори Офісу генерального прокурора України наполегливо працювали над цією справою у цілковитій таємності.

Проведено ряд експертиз, допитів свідків та очевидців тодішньої події, аналіз телефонних з’єднань та маршрутів пересування підозрюваного, загиблого та інших учасників злочину, встановлено їх місця проживання, а також місця знаходження частини коштів так званого "общака". Завдяки цьому поліцейським вдалося зібрати обґрунтовані докази причетності "вора в законі" "Андрія Львівського", також відомого як "Нєдєля", до умисного вбивства свого бізнес-партнера.

В ході проведення негласних слідчо-розшукових заходів встановили, що частина коштів так званого "общака" зберігається у банківській скриньці однієї з фінансових установ. За результатами проведення санкціонованих судом обшуків правоохоронці вилучили 400 тисяч доларів США, записи із зазначенням того, на що використовувалися ці гроші, зброю, в тому числі і ту, яка була ретельно захована, коштовні та цінні речі, записи "чорнової" бухгалтерії, документи, що можуть свідчити про причетність підозрюваного та осіб із його оточення до вчинення цього та ряду інших злочинів, автомобілі, у тому числі і броньовані, комп’ютерну техніку, старовинні іконі та речі сакрального мистецтва.

 

Під час слідства буде встановлюватися походження коштів, за які були придбані нерухомість, автомобілі, цінні та коштовні речі.

На підставі зібраних доказів "вору в законі" було заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбачено ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

У зв’язку з відсутністю підозрюваного на території України підготовлені матеріали для його оголошення у міжнародний розшук. В ході слідства буде перевірятися причетність підозрюваного до скоєння інших злочинів.

Силовики зазначають, що це другий випадок за роки незалежності України, коли було зібрано докази причетності лідерів кримінального світу до скоєння кримінального правопорушення. Одного з них - "Гегу Озургетського" - засуджено до семи з половиною років ув’язнення за замах на вбивство. "Андрію Львівському" може загрожувати- від 7-ми до 15-ти років.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування