Рада врегулювала статус апатридів в Україні

Вівторок, 16 червня 2020, 13:37

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт № 2335 про процедуру визнання людей особами без громадянства в Україні.

Джерело: засідання парламенту 16 червня, сайт ВР

Дослівно ВР: "Законом встановлюється процедура визнання особою без громадянства, що в подальшому надасть змогу для таких осіб законно перебувати на території України, отримати документ, що посвідчує їх особу та підтверджує законність проживання на території України - посвідку на тимчасове проживання та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.

А за умови проживання на території України у зазначеному статусі понад 2 роки – отримати дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання".

Деталі: За законопроєкт проголосував 331 народний депутат.

Законом вносяться зміни, які врегульовують питання надання особам, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства, права на безоплатну вторинну правову допомогу.

Їх звільняють від сплати судового збору, надають можливості реалізувати право на працю та належні умови життя.

У законі удосконалюється визначення терміну "особа без громадянства", що узгоджується із терміном "апатрид".

Передбачається, що із заявою про визнання особою без громадянства, має право звернутися особа незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України.

Особи, яких визнано особами без громадянства в порядку, встановленому цим законом, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважатимуться такими, які на законних підставах тимчасово проживають в Україні на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства.

Закон доповнюється новою статтею 61, якою визначається процедура визнання особою без громадянства.

Довідка. Апатриди – особи, що не мають громадянства або підданства жодної з держав світу. Їхнє правове становище визначається законодавством держави перебування.

Українська правда


powered by lun.ua