Україна може стати членом НАТО у "правильний момент" – посол США

Вівторок, 16 червня 2020, 15:34

Україна має шанси стати членом Північно-Атлантичного альянсу, коли для цього настане правильний момент.

Про це заявила посол США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон під час відео конференції, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи можна вважати в изнання України членом Програми розширених можливостей НАТО "останнім кроком" до членства в Альянсі, або заміною членства, посол зазначила, що це не є "ні тим, ні іншим".

"Цей крок є демонстрацією, що Україна дуже важлива для НАТО. Це дозволить мати більше спільних навчань та забезпечити кращу взаємосумісність сил", - зазначила Кей Бейлі Хатчінсон.

Посол зауважила, що немає підстав стверджувати, що партнерство розширених можливостей має замінити потенційне майбутнє членство України в Альянсі.

"Я сподіваюся, що Україна буде членом НАТО, коли настане правильний момент", - зазначила пані Хатчінсон.

Вона додала, що такий статус для України, як і Грузії, підтверджує, що ці країни є для НАТО найближчими партнерами та їм надають особливу увагу, оскільки обидві стали жертвами збройної агресії з боку Росії.

Кей Бейлі Хатчинсон наголосила, що США і далі продовжуватимуть непохитну підтримку суверенітету України.

Нагадаємо, 12 червня Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО щодо взаємодії, метою якої є підтримка і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, які внесли значний вклад в операції та місії під проводом НАТО.

Новий віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявляє, що після отримання статусу партнера НАТО з розширених можливостей Україна й далі прагне членства у Альянсі. 

У Кремлі заявили, що надання Україні статусу партнера НАТО з розширеними можливостями "не сприяє зміцненню безпеки і стабільності в Європі".powered by lun.ua