Справи Майдану: тепер підозру оголосили експрокурору

Четвер, 18 червня 2020, 17:16

У справі про злочини проти євромайданівців правоохоронці повідомили про підозру діючому адвокату - колишньому прокурору відділу прокуратури Києва.

Джерело: Офіс генерального прокурора

Дослівно: "Підозрюваному інкриміновано незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинене службовою особою, за попередньою змовою групою осіб; зловживання службовим становищем; службове підроблення, а також притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності прокурором, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину".

Деталі: За даними слідства, колишній прокурор 21 січня 2014 року, діючи за попередньою змовою групою осіб зі своїми керівниками, а також слідчими міліції, безпідставно погодив повідомлення про підозру у масових заворушеннях двом незаконно затриманим учасникам Євромайдану.

В подальшому до протестувальників було незаконно застосовано запобіжний захід – тримання під вартою.

Передісторія: 

  • 19 січня на вулиці Грушевського відбулося загострення акції протесту. В ніч на 20 січня "Беркут" та "тітушки" влаштували чергове "полювання" на активістів. Їх звинувачували в організації заворушень на вулиці Грушевського і за сфальсифікованими протоколами кидали за грати.
  • Суд брав до уваги свідчення "беркутівців". Деякі з них були "написані, як під копірку". Так в Україні з’явилися перші "в’язні Грушевського".

Знати більше: Перейти через Майдан

Українська правда


powered by lun.ua