ОПЗЖ з Дубінським і вигнаними "слугами" оскаржили в КС закон про амністію майданівців

Вівторок, 2 червня 2020, 16:14

50 народних депутатів України, зокрема уся фракція ОПЗЖ, направила подання до Конституційного суду щодо відповідності Конституції закону про амністію учасників протестів на Майдані в 2013-2014 роках.

Джерело: Пресслужба Конституційного суду

Дослівно: 2 червня 2020 року, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 року".

Деталі: Нардепи просять визнати оспорюваний закон таким, що не відповідає Конституції України.

До участі в конституційному провадженні просять залучити трьох нардепів від ОПЗЖ Василя Німченка, Олександра Качного і Григорія Мамку.

 
скріншот

Подання підписали всі нардепи з фракції ОПЗЖ, а також виключені з фракції "Слуга народу" нардепи Антон Поляков і Анна Скороход. Звернення підписав також депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський.

Передісторія:

  • В лютому на той час т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова заявила, що для справедливого і чесного розслідування справ щодо Євромайдану необхідно скасувати закон про недопущення переслідування учасників протестів від 2014 року.
  • Руслан Рябошапка, який тоді був генеральним прокурором, назвав безглуздою ідею Венедіктової щодо скасування закону про амністію майданівців.
  • При цьому він підкреслив, що у законі є норма, яку варто змінити. За його словами, вона заважає розслідувати справи незалежно від того, хто міг бути особою, яка вчинила ці злочини. Ця норма, зокрема, стосується неможливості збирати докази, зберігати інформацію.
Українська правда