Генпрокурор визнала, що бути журналістом в Україні – небезпечно

Субота, 6 червня 2020, 14:13
Генпрокурор визнала, що бути журналістом в Україні – небезпечно

У 2020 році правоохоронцями розслідувалося більше 400 кримінальних проваджень щодо перешкоджання професійній діяльності або насильства щодо журналістів, завершено досудове розслідування у понад сотні таких проваджень.

Джерело: звернення генпрокурора Ірини Венедіктової "щодо протидії катуванням, справи Кирила Тлявова, затримання прокурора та Дня журналіста"

Пряма мова: "Чи безпечно в Україні бути журналістом? Мусимо визнати, що ні і докорінно міняти ситуацію. Завдання правоохоронних органів зробити так, щоб правда не коштувала життя. Кожен злочин проти представників ЗМІ має бути розкритий, а винні покарані.

Гонгадзе, Шеремет, Веремій, Сергієнко, Бузина – в жодному з цих вбивств ще не поставлено законну крапку. Тим часом журналісти продовжують зазнавати перешкоджання професійній діяльності, тиску, отримувати погрози застосування насильства і піддаватися фізичній розправі".

Деталі: Генпрокурор повідомила, що за порушення прав журналістів про підозру цьогоріч повідомлено майже двом десяткам осіб. За 5 місяців до суду вже скеровано близько 10 обвинувальних актів.

Вона зазначила, що за участі прокурорів у судах наразі розглядається більше п’яти десятків проваджень щодо журналістів проти трьох десятків торік. Однак цьогоріч судами постановлено лише 4 обвинувальних вироки.

Венедіктова повідомила, що Офіс Генпрокурора в березні створив робочу групу для постійного моніторингу та аналізу стану нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях, що стосуються працівників ЗМІ.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування