Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

"Ексголову МОЗ" окупованого Криму визнали держзрадником

Понеділок, 13 липня 2020, 19:56
Ексголову МОЗ окупованого Криму визнали держзрадником
Фото: Укрінформ

13 липня 2020 року Дніпровський районний суд Києва підтримав позицію прокуратури АР Крим і визнав колишнього "Міністра охорони здоров’я Республіки Крим" Петра Міхальчевського винним у вчиненні злочину за статтею держзради.

Джерело: прессекретар прокуратури Автономної Республіки Крим Катерина Діденко у Facebook

Деталі: Суд призначив йому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

У прокуратурі нагадали, що Міхальчевський, будучи громадянином України, після окупації півострова в 2014 році очолив незаконно створене "Міністерство охорони здоров’я Республіки Крим" у складі "Ради міністрів Автономної Республіки Крим", надаючи таким чином допомогу Росії в проведенні підривної діяльності на шкоду суверенітету та територіальній цілісності України.

"Міністр" безпосередньо брав участь у реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на легітимізацію окупаційної влади, шляхом видання наказів та розпоряджень щодо діяльності зазначеного "міністерства".

Нагадаємо:

  • Михальчевський був "міністром охорони здоров'я Криму" з березня до червня 2014 року після анексії Криму Росією.
  • Згодом окупаційна влада звинуватила його в участі у корупційних схемах, після чого Михальчевський написав заяву про відставку за власним бажанням.
  • Сам Михальчевський визнає, що працював "міністром охорони здоров'я", але не вважає це держзрадою. Він обґрунтовує це тим, що його обирала на пост Верховна Рада АРК відповідно до законодавства України.
  • 5 липня 2018 року на той час віце-спікер України Ірина Геращенко заявила, що Київ готовий обміняти Михальчевського на українських ув'язнених, які утримуються в російських СІЗО і колоніях. У відповідь Михальчевський заявив, що проти участі в такому обміні.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: