25.06

Банківський форум

Третина українців засуджує СРСР як тоталітарний режим, інша третина – ні

Четвер, 16 липня 2020, 14:07
Третина українців засуджує СРСР як тоталітарний режим, інша третина – ні

34% українців погоджуються із засудженням СРСР як комуністичного тоталітарного режиму, що здійснював політику державного терору, близько 31% не підтримують таке рішення.

Джерело: результати дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології

Деталі: Ще для 15% це байдуже, а 19% не визначилися із своїм ставленням.

У Західному регіоні більше тих, хто погоджується із засудженням СРСР (47% "за" і 23% "проти"), у Центральному регіоні думки розділилися майже навпіл (35% "за" і 31% "проти). На Сході та Півдні дещо більше негативних ставлень – 23-24% підтримують засудження СРСР і 35-37% не підтримують.

Серед молодих людей традиційно більше байдужих, а серед людей старшого віку менше байдужих і більше тих, хто не погоджується із засудженням СРСР. При цьому частка тих, хто позитивно ставиться до засудження СРСР, майже однакова серед усіх вікових груп.

 

Опитування було проведене з 17 по 22 квітня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Дослідження проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитано 2000 осіб, статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА посольства Нідерландів.

Нагадаємо: Під час цього опитування 44% українців заявили, що ставляться негативно до перейменування населених пунктів та вулиць, названих на честь комуністичних діячів.

За результатами опитування КМІС, понад 30% українців шкодують через розпад СРСР, 50% - не шкодують.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування