25.06

Банківський форум

Майже половина українців проти декомунізації вулиць і населених пунктів

Четвер, 16 липня 2020, 13:44
Майже половина українців проти декомунізації вулиць і населених пунктів

Під час опитування 44% українців заявили, що ставляться негативно до перейменування населених пунктів та вулиць, названих на честь комуністичних діячів.

Джерело: результати дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології

Деталі: При цьому 30% українців схвалюють таку декомунізацію. Ще близько 20% – байдуже.

Позитивне ставлення до перейменування топонімів переважає тільки у Західному регіоні (44% "за" і 30% "проти"), на Сході та Півдні близько половини громадян ставляться до перейменування негативно.

Тенденції вікового розподілу схожі зі ставленням до заборони комуністичних символів: більше негативних ставлень до перейменування топонімів бачимо у старших людей (47% для вікової категорії 60-69 років та 56% для людей, старших за 70 років), натомість серед молоді відносно більше байдужих.

 

Опитування було проведене з 17 по 22 квітня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Дослідження проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитано 2000 осіб, статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА посольства Нідерландів.

Нагадаємо: За результатами опитування КМІС, понад 30% українців шкодують через розпад СРСР, 50% - не шкодують.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: