У Мінську під будівлею МВС протестують журналісти

Четвер, 3 вересня 2020, 19:28
фото: tut.by

Поруч з головною будівлею Міністерства внутрішніх справ у Мінську зібралися близько 30 журналістів білоруських видань. Вони просили міністра Юрія Караєва прийняти їх і відповісти на питання щодо затриманих колег.

Джерело: tut.by

Деталі: Журналісти підійшли з портретами затриманих до входу, але з будівлі вийшли міліціонери і попросили перейти на інший бік вулиці.

Міністр не вийшов до журналістів. Демонстрантам запропонували записатися на прийом і оскаржити затримання колег через прокуратуру (вони кажуть, що обов'язково зроблять це).

 

Пізніше до присутніх журналістів підійшли міліціонери і сказали покинути пішохідну доріжку.

Передісторія: У Мінську вже дві доби в ізоляторі сидять кілька журналістів, які висвітлювали демонстрації. Вони були з протестуючими, працювали і були позначені як преса. А в протоколах їх звинувачують в участі в акції.

Знати більше"Від визнання до санкцій: як поділився світ у ставленні до "перемоги" Лукашенка"

Жыве Беларусь: перша в світі Telegram-революція 

Технології протесту. Як через месенджери та соцмережі борються з диктаторами та запускають світові революції

"Лукашенко спалив усі мости на Захід. Навіть підпалив міст до Росії – і зараз його швидко ремонтує"

Нагадаємо:

  • 9 серпня після виборів президента Білорусі у країні розпочалися протести проти масових фальсифікацій. Незгодні із "перемогою" Олександра Лукашенка вийшли на протести та почали страйкувати. 
  • Щоб розганяти мітинги ОМОН застосував силу, повідомлялось також про жорстокі побиття та зниклих безвісти людей. Міліція використовувала гумові кулі, водомети та сльозогінний газ. 
  • Європейський Союз та інші держави вже оголосили, що не визнають результати виборів президента, відповідно до яких Лукашенко набрав 80%, а його опонентка Світлана Тихановська – 10%. 
  • В ООН нарахували 450 випадків катувань демонстрантів у Білорусі.powered by lun.ua