Система залпового вогню "Буревій" пройшла вогневі випробування

Четвер, 19 листопада 2020, 15:21
Defense Express

Пройшла випробування новітня українська реактивна система залпового вогню "Буревій", яку розглядають як заміну застарілим РСЗВ "Ураган", які перебувають на озброєнні Збройних сил України.

Джерело: "Defense Express"

Деталі: "Шепетівський ремонтний завод" днями провів вогневі випробування нової РСЗВ на одному з військових полігонів.

РСЗВ "Буревій" має калібр 220-мм та може використовувати всі наявні реактивні снаряди для "Урагану", а також нові, зі збільшеною з 35 до 65 км дальністю знищення цілей, які КБ "Південне" розробляє у рамках програми "Тайфун-2".

Нова реактивна система від "Шепетівського ремонтного заводу" оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі бою. 

Це дозволяє включити "Буревій" у єдиний розвідувально-ударний контур, коли інформація від засобів розвідки, на кшталт БПЛА, у режимі он-лайн передається на засоби ураження. Це мінімізує до лічених хвилин час від виявлення цілей до їх знищення.

Директор ДП "Шепетівський ремонтний завод" Олег Турінський розповів про концепт створення "Буревію": максимальна цифровізація, збільшення дальності стрільби, мобільності, а також комфорту та безпеки військових. Направляючі та система наведення інтегровані на нове високопрохідне шасі, яке буде оснащено броньованою кабіною.

 

"Буревій" розміщено на високопрохідному шасі Т815-7Т3RC1 від чеської Tatra з колісною формулою 8х8. Воно ергономічне, має високий рівень прохідності і максимальну швидкість понад 100 км/год.

Заступник міністра оборони Олександр Миронюк зазначив, що нові далекобійні артилерійські системи ЗСУ мають не тільки розширювати дальність дії, але і розміщуватись на сучасних надійних мобільних платформах. Наразі велика частка таких систем все ще розміщена на застарілих радянських машинах.

 

Попри велику кількість замовлень для українського війська, "Кременчуцький автомобільний завод" зараз перебуває у процедурі банкрутства, тож треба шукати альтернативу. 

У випадку проходження "Буревієм" всіх необхідних випробувань, буде розглянуто питання переходу ЗСУ на нові колісні платформи, які відповідають всім вимогам країн-членів НАТО, з подальшою локалізацією їх виробництва в Україні, заявив Миронюк.

Довідка: Системи "Град", "Ураган", "Смерч", а також "Вільха", розміщено на платформах "Урал", ЗИЛ та МАЗ, які були розроблені у 60-70-х роках та не виробляються в Україні. А єдиний вітчизняний виробник вантажних автомобілів - КрАЗ - за 2020 рік зміг реалізувати лише 29 машин. Зараз його майно виставлено на продаж.