Економічні наслідки COVID-19 проявляться через роки – Фукуяма

Четвер, 19 листопада 2020, 16:01
Економічні наслідки COVID-19 проявляться через роки – Фукуяма
Фото hromadske.ua

Нинішня пандемія COVID-19 може мати неочікувані ефекти, які проявляться через роки.

Джерело: Укрінформ з посиланням на заяву професора Стенфордського університету Френсіса Фукуями під час IV Міжнародного форуму "Креативна Україна"

Пряма мова: "Наш попередній досвід взаємодії з кризами має навчити нас, що наслідки глобальних збоїв проявляються часто вже через роки після події й рухають світ в неочікуваних напрямках.

Велику депресію, яка розпочалася у 1929 році, вважають причиною появи фашистських лідерів Муссоліні та Гітлера. Хоча вона також призвела до появи Франкліна Рузвельта у США, який заклав основи для сучасної американського добробуту та відродження індустріальної держави".

Деталі: Американський філософ переконаний, що нинішня пандемія COVID-19 та спричинена нею глобальна економічна рецесія, "також матиме довгострокові неочікувані ефекти".

Фукуяма відзначив, що навесні розвинуті країни, як Італія, Іспанія та США, зіткнулися з особливо масштабними спалахами СOVID-19 та великою смертністю.

Натомість країни, які розвиваються – на південь від Сахари в Африці, у Південній Азії та Латинській Америці – "задіяли швидко карантин і, як видається, змогли уникнути найгірших впливів захворювання".  

Говорячи про різну ситуацію з COVID-19 у країнах, Фукуяма виокремив три фактори того, як країни реагували на кризу. Перший пов'язаний з потужностями держави – наявність лікарів, інфраструктури та необхідних ресурсів у медичній сфері. Другий фактор пов'язаний з довірою громадян до уряду та один до одного, а третій стосується компетенції лідерів і того, які рішення вони приймають.

Він також відзначив, що багато лідерів використали пандемію як привід для розширення своєї влади та придушення критичних голосів. Це відбулося у низці країн, серед яких Угорщина, Китай, Індія, Філіппіни, Уганда, Ель-Сальвадор та інші.

Фукуяма переконаний, що пандемія також посилила ефект негативних трендів, які спостерігались у світі в останні роки, і може призвести до глобальних збоїв на тлі руху країн до економічного спаду.

Передісторія: 

  • Станом на 19 листопада у світі зафіксовано 56 мільйонів випадків зараження. Успішно перенесли хворобу і вилікувалися 39 мільйонів пацієнтів. Вже померло 1 353 832 пацієнтів з COVID-19.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
14:00
Атака на харківську телевежу не вплине на доступ до ЗМІ у місті - Терехов
13:58
відеоДілки два місяці "маринували" ухилянтів у прикордонні в очікуванні трансферу до Угорщини
13:55
"Метінвест" з травня підвищить зарплати працівникам підприємств: на скільки зросте оклад
13:43
футболШевченко вірить у перспективи Судакова в чемпіонаті Італії чи Англії
13:41
Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги може бути проблемою – посол
13:40
фотоЗ Литви до України прибула партія бронетранспортерів M577
13:39
Європейські компанії шукають лазівки для продовження роботи в РФ після скасування винятків із санкцій
13:39
відео"Ціль знищено": Олещук показав роботу зенітників по ворожих "Шахедах"
13:30
Брак грошей, людей і розуміння, що "відбудова – це не розкіш". Про що говорили на заході "Відбудова України"
13:25
фотоРосіяни скинули авіабомбу на Костянтинівку: постраждали 5 людей в цивільному авто
Усі новини...