Шмигаль отримав 30 подарунків державі Україна в 2020 році

Вівторок, 26 січня 2021, 12:11
Ілюстративне фото. Шмигаль з президентом Польщі Анджеєм Дудою

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у 2020 році отримав 30 подарунків державі Україна.

Джерело: "Інтерфакс-Україна" з посиланням на відповідь департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів на запит агентства

Деталі: Зокрема, серед таких подарунків: фарфоровий кавовий сервіз від президента Туреччини; металевий футляр з кристалічною породою всередині від президента Швейцарської Конфедерації; ручка в шкіряному футлярі від президента Польщі; декоративний шолом від віцепрезидента Туреччини; дзеркало на ланцюжку і порцелянова декоративна тарілка від міністра національної оборони Туреччини.

Ще серед подарунків державі Україна: порцелянова глибока тарілка з кришкою від міністра промисловості і технологій Туреччини; фарфоровий кавовий сервіз від міністра закордонних справ Туреччини; порцелянова ваза від посла Китаю в Україні; книга "The illustrated Mahabharata: the definitive guide to India's greatest epic" від посла Індії в Україні.

Також прем'єр отримав: дві краватки і чотки в футлярі від ділових кіл Туреччини; металеву декоративну тарілку від керівництва Ради міжнародних відносин Туреччини; книгу "Бабин Яр. Трагедія, історія, пам'ять 1941-2011" і фотоколекцію Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" від Федерації Єврейських громад України; вовняний килимок від міністра культури і інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

Крім того, серед подарунків: плакетка з гербом Національної гвардії, металева декоративна тарілка і сувенірна книга "Національна гвардія України в фотографіях 2020" від Східного оперативно-територіального об'єднання НГУ; м'яка іграшка і "Тризуб" на підставці від дітей школи-інтернату Харкова; картина з фотографією літака від Старокостянтинівської бригади тактичної авіації імені Петра Франка; плакетка із зображенням військової техніки в футлярі від Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана П.Сагайдачного; зразок породи на гранітній підставці від шахтарів Донецької області; скляна декоративна тарілка від Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Як подарунки державі Шмигаль також отримав: дерев'яну плакетку з видами Херсонщини та сувенірну книгу "Kherson Journey to the South" від керівництва Херсонської обласної державної адміністрації; канцелярський подарунковий набір (ручка Parker з логотипом Дніпропетровської ОДА, діловий щоденник темно-синього кольору, значок з логотипом Дніпропетровської ОДА) від керівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації; вишитий рушник від керівництва Сумської обласної державної адміністрації.

Водночас, наголошується, що Секретаріат уряду не володіє інформацією, вручали чи Шмигалю в 2020 році нагородну зброю.