САП не знає про відмову "Інтерполу" оголосити Дмитра Вовка в розшук

Вівторок, 26 січня 2021, 13:49

Спеціалізована антикорупційна прокуратура не має інформації про відмову "Інтерполу" оголосити в міжнародний розшук Дмитра Вовка – колишнього голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Джерело: "Радіо Свобода"

Пряма мова речниці САП Ольги Постолюк "До нас така інформація ще не надходила. Можливо, вона буде пізніше, але на даний час в нас її немає".

Деталі: 25 січня колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив із посиланням на "Інтерпол", що його даних немає в базах міжнародної правоохоронної установи.

Вовк повідомив, що "після майже півторарічного розгляду" отримав звістку зі штаб-квартири Інтерполу про те, що набуло чинності рішення про видалення даних щодо нього з баз Інтерполу. 

За його словами, рішення про видалення було прийнято на 114-ій сесії Комісії з Контролю за Файлами Інтерполу (05-09 жовтня 2020 року), а йому передувало рішення від 21 лютого 2020 року про превентивне блокування запиту НАБУ щодо Дмитра Вовка.

 

У Національному антикорупційному бюро України не стали коментувати інформацію на запит "Радіо Свобода", пославшись на закриття провадження, в якому Вовка намагалися оголосити в розшук.

Передісторія: 

  • У листопаді 2019 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно заарештувала колишнього голову НКРЕКП Дмитра Вовка.
  • Дмитро Вовк внесений до бази даних розшукуваних осіб Міністерства внутрішніх справ України. Датою його зникнення зазначене 14 липня 2019 року. 
  • У вересні 2019 року голова САП Назар Холодницький заявляв, що Дмитро Вовк перебуває в Брюсселі.
  • У серпні 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+". Серед них був і колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк (очолював комісію з грудня 2014-го по червень 2018 року). Цих людей підозрювали у діях, у результаті яких споживачам електроенергії завдано збитків на суму майже 19 млрд грн.

Читайте також Відповідь Вовка Ситнику: Набирайтесь сміливості для непростого, але законного рішення – закрити бездоказову справу "Роттердам+"!