В уряді США попереджають про загрозу екстремізму через поразку Трампа

Четвер, 28 січня 2021, 03:24

Міністерство внутрішньої безпеки США попередило, що наступні тижні країні може загрожувати хвиля внутрішнього екстремізму з боку прихильників Дональда Трампа, які не можуть змиритись із його поразкою на президентських виборах.  

Джерело: Reuters 

Деталі: У департаменті, що опікується питаннями тероризму, стверджують, що "ідеологічно вмотивовані екстремісти, які виступають проти передачі влади новому президенту, та мають інші образи, підкріплені фейками, можуть продовжувати мобілізацію для здійснення насилля".  

В уряді також зазначають, що окрім поразки Трампа, на потенційні заворушення можуть вплинути карантинні обмеження через пандемію та застосування сили з боку поліції. Останнє має зв’язок із "етнічною та расовою напруженістю, протидією міграції". 

Найбільшу загрозу для безпеки, стверджують у міністерстві, несуть ті, хто пропагує ідею вищості "білих".

Раніше в міністерстві попереджали про загрозу іноземних екстремістів та терористів. Після заворушень 6 січня та штурму Капітолію мова йде і про внутрішні загрози. 

Читайте також - Підсудний Трамп: що чекає на президента США після відставки

Нагадаємо: 

  • Трамп став першим президентом в історії США, якому двічі Палата представників оголосила імпічмент. Голосування стало наслідком захоплення Капітолію прихильниками Трампа. 
  • В результаті заворушень загинули 5 осіб.

Українська правда