Ті, хто перехворів на COVID-19, отримають щеплення – Ляшко

П'ятниця, 12 лютого 2021, 01:20

Заступник міністра охорони здоров’я, державний санітарний лікар Віктор Ляшко запевнив, що щеплення від коронавірусу робитимуть тим, хто вже перехворів. Водночас, таким особам запропонують на півроку відтермінувати вакцинацію. 

Джерело: Ляшко в ефірі "Право на владу"

Пряма мова: "У МОЗ оперативний штаб з вакцинокерованих інфекцій під головуванням міністра перезатвердив рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, як і кого вакцинувати проти COVID-19. 

Перше, людині, яка перехворіла на COVID-19, може бути рекомендовано пересунути щеплення на 6 місяців, але якщо у неї є бажання, і вона потрапила у пріоритетні групи, перенесена хвороба не є протипоказом до вакцинації".

Деталі: Ляшко вкотре наголосив, що вакцинація буде безоплатна та добровільна. Водночас, робити щеплення не будуть вагітним жінками, оскільки мало даних про те, як вони переносять введення препарату. 

Він також зазначив, що тестування перед вакцинацією робити не будуть. 

Читайте також: Чому в Україні трапився повний провал кампанії з вакцинації від COVID-19

Нагадаємо:

  • Вакцинація в Україні стартує 15-16 лютого.
  • Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19
  • Протягом наступних двох років планують зробити щеплення 50% населення, тож вакцину мають отримати 20 мільйонів українців. 

Українська правда


powered by lun.ua