У Авакова розповіли, чому проти обігу пістолетів

П'ятниця, 12 лютого 2021, 17:26

Заступник міністра МВС Антон Геращенко назвав ухвалення закону про обіг цивільної вогнепальної зброї необхідним, проте зазначив, що МВС і Нацполіція проти в частині обігу короткоствольної зброї.

Джерело: Пресслужба МВС, яка цитує Геращенка

Пряма мова: "Наразі обіг зброї в Україні регулюється лише наказом міністра внутрішніх справ №622. Закон потрібний, але ми категорично проти обігу короткоствольної зброї. Це і позиція Президента України також, вона висловлена у відповіді на петицію про дозвіл на короткоствольну зброю".

"У Великобританії, де немає дозволу на короткоствольну зброю, кількість умисних вбивств – одне на 100 тисяч жителів. В Японії – 0,2, в Україні – 4,5, в США – 5, в Молдові – 7 вбивств на 100 тисяч жителів".

Деталі: Геращенко зауважив, що з 21 року кожен, хто не має наркотичної, алкогольної залежності або психічних розладів, має право купити гладкоствольну рушницю. А ті, кому є 25, і вони не мають проблем із законом, можуть отримати дозвіл на нарізну зброю. Цього цілком достатньо, щоб захищати своє житло.

За словами заступника міністра, в США, де дозволена короткоствольна зброя – пістолети, револьвери, кількість загиблих від рук поліцейських – від 800 до 1000 людей на рік. В Америці така статистика, тому що поліцейські часто стріляють у правопорушників, знаючи, що на руках – сотні мільйонів одиниць зброї.

Передісторія:

  • Голова Верховної Ради Дмитро Разумков 1 лютого розповів, що цього тижня до парламенту можуть внести законопроєкт про обіг цивільної зброї.

Українська правда