Оксфордський університет починає тестувати вакцину AstraZeneca на дітях

Субота, 13 лютого 2021, 21:52

У рамках нового клінічного дослідження науковці Оксфордського університету хочуть перевірити, чи є вакцина від коронавірусу від виробника AstraZeneca ефективною для дітей і підлітків віком від 6 до 17 років.

Джерело: DW

Деталі: У тестуванні візьмуть участь добровольці, старт випробувань запланований на поточний місяць.

За словами представників університету, препарат буде випробуваний на 300 добровольцях у віці від 6 до 17 років. У межах дослідження до 240 осіб отримають вакцину, а решта - плацебо.

Експерт Оксфордського університету Ендрю Поллард наголосив, що важливо вивчити, як діти та підлітки реагують на вакцину, оскільки деяким дітям може знадобитися вакцинація.

Раніше в Королівському коледжі педіатрії та дитячого здоров'я дійшли висновку, що COVID-19 може призводити до серйозних захворювань у дітей, або навіть спричиняти летальні випадки. При цьому фахівці констатували, що тяжкий перебіг хвороби, що призводить до смерті, фіксують досить рідко.

Важливо: Особливість вакцини AstraZeneca полягає в тому, що її можна зберігати та перевозити в звичайних холодильниках. В той час як німецько-американська розробка від BioNTech і Pfizer потребує темпаратури -70 градусів за Цельсієм, що значно ускладнює її транспортування й доставку до місць вакцинації громадян.

Нагадаємо: В Україну вже наступного тижня може прибути, окрім вакцини Pfizer, ще й вакцина розробки AstraZeneca.powered by lun.ua