Із засудженого Навального хочуть стягнути ще мільйон за нібито "образу ветерана"

Вівторок, 16 лютого 2021, 11:44

На процесі у справі про нібито наклеп на ветерана Гната Артеменка прокурор попросила засудити російського опозиціонера Олексія Навального до штрафу в 950 тисяч рублів.

Джерело: російське видання РБК, Meduza

Деталі: Також обвинувачення просить призначити Навальному покарання за сукупністю вироків у вигляді 3 років 6 місяців в колонії загального режиму.

Однак, з урахуванням вироку у справі "Ів Роше", за яким його засудили до 3,5 років арешту і строку, проведеного ним під домашнім арештом, він має провести в колонії 2 роки і 8 місяців.

Захист Навального попросив суд виправдати політика у цій справі в зв'язку з відсутністю складу злочину.

Прокурор Катерина Фролова запропонувала виділити в окреме провадження матеріали кримінальної справи через висловлювання Навального на адресу судді, прокурора і потерпілого, які вона вважає образливими.

Навальний у відповідь назвав себе "милим підсудним" і заявив, що "ми були присутні при народженні нової кримінальної справи".

Пряма мова Навального: "Уже окреме звання з'явилося "внук ветерана". Дивитися на це огидно. Це абсолютно абсурдно. Кожен момент цієї справи - очевидна юридична нісенітниця...

Я вже майже місяць сиджу, і така штука - у мене немає солі в камері. І я її замовляю в кіоску, але її не везуть. Дружину прошу - замов мені солі, але її не везуть. Огірків купа. І ось позавчора у мене відкривається віконечко і мені передають 3 кілограми солі. Оскільки про якісь юридичні речі з вами, прокурор, говорити безглуздо, може ви мені підкажете який-небудь рецепт, як засолити огірки?".

Засідання суду вже закінчилося, його відклали на 20 лютого. Тоді має прозвучати останнє слово Навального.

На цей же день також призначена апеляція на рішення суду у справі "Ів Роше".

Нагадаємо:

  • Навального звинувачують у скоєнні злочину за ч.2 ст.128.1 КК (наклеп). Кримінальну справу було порушено після того, як він у червні прокоментував в Twitter ролик, в якому відомі люди агітували за поправки до Конституції РФ. Зокрема, опозиціонер назвав тих, хто знявся у ньому "ганьбою країни" і "людьми без совісті". Серед тих, хто взяв участь в зйомках, був і Артеменко.
  • 2 лютого суд у Москві ухвалив рішення, що Навальний повинен сісти у в'язницю більш як на 2,5 роки через справу "Ів Роше". У той же день люди вийшли на вулиці по всій Росії.

Українська правда


powered by lun.ua