ЄСПЛ вимагає від РФ негайно звільнити Навального

Середа, 17 лютого 2021, 16:17
Фото today.ua

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вимагає від російської влади негайно звільнити з-під варти опозиціонера Олексія Навального.

Про це повідомила "Интерфаксу" в середу його адвокат Ольга Михайлова, передає "Європейська правда".

"Європейський суд з прав людини застосував правило 39 регламенту суду, визначивши російському уряду негайно звільнити Навального зі слідчого ізолятора", - сказала вона.

Адвокат зазначила, що таке рішення "ЄСПЛ прийняв вперше, і російська влада повинна його виконати".

Правило 39 Регламенту Європейського суду з прав людини передбачає застосування тимчасових заходів у випадках існування ризику заподіяння невиправданої та неминучої шкоди основним правам і свободам людини.

Симоновський суд Москви 2 лютого замінив Навальному умовне покарання у справі "Ів Роше", в рамках якого він в 2014 році він був засуджений до 3,5 років позбавлення волі умовно, на реальний термін за те, що він пропускав регулярну реєстрацію в виконавчої інспекції протягом випробувального терміну. З урахуванням відбутого домашнього арешту йому належить відбути в колонії два роки і вісім місяців.

Раніше повідомлялося, що ЄС працює над пропозиціями щодо санкцій проти Росії у зв'язку з рішенням російського суду щодо опозиціонера Алексєя Навального.powered by lun.ua