НАБУ призупинило розслідування щодо Азарова, але ВАКС змусив поновити

Середа, 17 лютого 2021, 16:26

Вищий атикорупційний суд задовольнив клопотання захисника колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова і скасував постанову детектива про зупинення досудового розслідування стосовно експрем’єра.

Джерело: пресслужба ВАКС

Дослівно: "16 лютого слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання захисника і скасувала постанову детектива Національного антикорупційного бюро про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього прем’єр-міністра України (2010-2014 рр.)".

Деталі: Постановою детектива НАБУ від 1 лютого 2021 року досудове розслідування було зупинено у зв’язку з необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародної співпраці.    

Водночас суд вирішив, що зі змісту оскаржуваної постанови неможливо встановити мотивування необхідності звернення з запитом про міжнародну правову допомогу у цьому кримінальному провадженні.

Фактично вказана постанова складається з фабули кримінального правопорушення та одного речення щодо виконання усіх необхідних та можливих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а також наявності необхідності виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва, зазначають у ВАКС.

Разом з тим, відповідно до вимог КПК України, мотивувальна частина повинна містити відомості про: зміст обставин, які є підставами для прийняття постанови; мотиви прийняття постанови, їх обґрунтування та посилання на положення цього Кодексу.

На думку суду, детектив у судовому засіданні не надав матеріалів запиту, які б дали слідчому судді можливість встановити його співвідношення з обставинами кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа. 

Слідчий суддя відхилила аргумент детектива про неможливість долучити матеріали запиту до матеріалів скарги з огляду на таємницю досудового розслідування.

Зважаючи на це, слідчий суддя скасувала постанову детектива НАБУ про зупинення досудового розслідування.

Про яке саме розслідування йдеться у повідомленні суду не вказано. Раніше повідомлялось, що в Україні проти Азарова розслідуються кілька кримінальних справ, зокрема – про розтрату чужого майна, зловживання службовим становищем, незаконне фінансування будівництво мережі спецзв'язку та інші.

"Українська правда" звернулась за коментарем до пресслужби НАБУ.

UPD: позиція НАБУ дослівно: "Рішення суду виконали. На можливість притягнення особи до відповідальності воно не вплине. Детективи і надалі вживатимуть заходи, спрямовані на виконання завдань кримінального провадження".

Українська правда