У Києві тестують білоруський електробус

Четвер, 18 лютого 2021, 13:47

Два дні на автобусних маршрутах № 24 і № 55 у Києві працюватиме електробус в рамках дослідного випробування, яке наразі не розраховане на перевезення пасажирів.

Джерело: КМДА

Деталі: Заступник голови КМДА Олександр Густєлєв зазначив, що це електробус білоруського виробництва. Як виробникам електробусу, так і місту важливо подивитися: наскільки ефективно покаже себе електробус у роботі взимку за низької температури повітря. Заступник голови КМДА підкреслив, що йде мова саме про тестування, а не про закупівлю зазначеної моделі електробусу і саме у цього виробника.

Він нагадав, що всі закупівлі в місті відбуваються тільки за результатами відкритих конкурсних торгів.

Це не перше тестове випробування електробусів у Києві. У 2020 році в тестовому режимі курсував електробус китайського виробництва.

Зазначається, що виробники електробусів тестують роботу машини в різних кліматичних умовах. Також Київ цікавий для випробування з огляду на рельєф міста.

Пряма мова Густєлєва: "Безперечними перевагами електробусів є їхня економічність в експлуатації і екологічність. Проте ціновий аспект треба теж враховувати. Наприклад, ціна цього електробусу становить близько 15 млн грн. Це більш ніж у два рази дорожче за схожий за параметрами дизельний автобус із двигуном Євро-5.

Крім того, повноцінне впровадження електробусів на маршрути громадського транспорту столиці нерозривно пов’язано зі створенням дороговартісної інфраструктури, яку треба будувати "з нуля". Це значне навантаження на міський бюджет".

Додатково: Поступове впровадження електробусів на маршрути КП "Київпастранс" заплановане протягом 2021-2023 років. Київ планує придбати 20 електробусів за Кіотським протоколом.

Українська правда


powered by lun.ua