Режим Лукашенка засудив 16-річного підлітка до 5 років колонії

Понеділок, 22 лютого 2021, 17:03

У Білорусі до 5 років ув'язнення у виховній колонії за нібито "масові заворушення" засудили 16-річного Микиту Золотарьова.

Джерело: "Радыё Свабода", правозахисний центр "Вясна"

Деталі: Відзначається, що після оголошення вироку Золотарьов впав в істерику. Він кинувся до ґрат і крикнув: "Випустіть мене звідси!".

Крім того 25-річного Дмитра Корнєєва засудили на 8 років колонії суворого режиму. 28-річного Леоніда Ковальова - до 6 років позбавлення волі.

Жителів Гомеля, району та міста Добруш звинуватили в масових заворушеннях, насильству по відношенню до міліції, протиправних діях з горючими речовинами ( "коктейлями Молотова"), Леонід Ковальов звинувачувався також в "залученні неповнолітнього в протиправну поведінку".

За статтею 364 Кримінального кодексу РБ (насильство по відношенню до міліції) обвинувачених виправдали.

Всі троє, за словами прокурора, відгукнулися на заклики з Telegram-каналів і тому взяли участь у "масових заворушеннях", які супроводжувалися "погромами, підпалами, збройним опором владі".

Держобвинувач зазначив, що Ковальов намагався "навмисно зняти відео", а потім розмістити його в Інтернеті "з метою пропаганди злочинної діяльності".

16-річний Микита Золотарьов страждає на епілепсію. Його батько повідомив журналістам, що Микиту побили співробітники міліції і СІЗО. Адвокат подав скаргу, але складу злочину влада не виявила. Микита розповів суду, що його били не тільки в серпні, але і 29 грудня в Гомельському СІЗО. Підліток також заявив в суді, що в СІЗО йому не давали таблетки.

У своїх виступах адвокати заявили, що дії їхніх клієнтів не є злочином за статтею 293 Кримінального кодексу, де масові заворушення пов'язані з "погромами, підпалами, умисним знищенням майна, озброєним опором".

Нагадаємо: У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають масові протести проти режиму Лукашенка, який фальсифікував вибори президента в країні. Серед тисяч затриманих і оголошених у розшук за цей час опинялися журналісти, митці, спортсмени. Режим Лукашенка судить за надуманими звинуваченнями та кидає за грати іноземних громадян, неповнолітніх та журналістів, які просто виконують свою роботу.

powered by lun.ua