Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Чоловікові Тихановської в Білорусі пред'явили остаточне звинувачення за 4 статтями

Четвер, 11 березня 2021, 09:21
Чоловікові Тихановської в Білорусі пред'явили остаточне звинувачення за 4 статтями

Слідчий комітет Білорусі повідомляє про завершення розслідування кримінальної справи стосовно блогера Сергія Тихановського, лідера незареєстрованого об'єднання "Народна грамада" Миколи Статкевича і наближених до них осіб.

Джерело: Слідчий комітет Білорусі

Деталі: Сергію Тихановському пред'явлено остаточне звинувачення за 4 статтями Кримінального кодексу: ч.1 ст.293 (організація масових заворушень); ч.3 ст.130 (розпалювання соціальної ворожнечі); ч.2 ст.191 (перешкоджання роботі ЦВК); ч.1 ст.342 (організація дій, що грубо порушують громадський порядок).

Раніше СК Білорусі завершив розслідування виділених зі "справи Тихановського" 9 кримінальних справ стосовно 25 "співучасників", серед яких інтернет-блогери й особи, які готувалися до участі в "масових заворушеннях і захоплення адміністративних будівель". У низці справ уже винесені обвинувальні вироки.

Як стверджує слідство, Тихановський, Статкевич і їхні однодумці довгий час "активно займалися підготовкою і організацією масових заворушень" у Білорусі після виборів президента.

На думку білоруських слідчих, Тихановський за допомогою Youtube-каналу "Страна для жизни" і однойменного Telegram-каналу "відкрито закликав до насильства стосовно представників влади і правоохоронних органів, а також своїми висловлюваннями розпалював соціальну ворожнечу й ворожнечу в суспільстві за ознаками соціального статусу" .

За твердженням СК, "зібрано докази безпосереднього взаємозв'язку скоєних злочинів із діяльністю екстремістів, які здійснюють маніпулювання суспільною свідомістю за допомогою деструктивних телеграм-каналів (в т.ч. визнаних екстремістськими) та інших, що підтверджується матеріалами кримінальної справи, оперативно-розшуковою діяльністю, висновками проведених лінгвістичних і психологічних експертиз".

Як говориться у повідомленні, "десятки людей різних вікових груп, натхнені їхніми закликами і увірувавши в свою безкарність, брали активну участь у діях, що грубо порушують громадський порядок, масових заворушеннях, застосовували насильство по відношенню до співробітників органів внутрішніх справ".

Крім цього, заявляє СК Білорусі, в травні 2020 року Тихановський "завадив роботі Центральної комісії з виборів і проведення республіканських референдумів шляхом погроз на адресу голови комісії Лідії Єрмошиної".

А у Гродно в травні минулого року "обвинувачені організували під виглядом пікету зі збору підписів, незаконний масовий захід, який супроводжувався грубими порушеннями громадського порядку, насильством по відношенню до співробітників органів внутрішніх справ, явною непокорою представникам влади", додає СК.

СК заявляє, що під час огляду понад 160 одиниць техніки були виявлені "листування, відеозаписи, фотографії, які підтверджують причетність обвинувачених до скоєння злочинів".

До матеріалів кримінальної справи долучені висновки понад 70 експертиз.

Збиток від дій Тихановського і наближених до нього осіб оцінено в понад 3,5 млн рублів, на майно і грошові кошти обвинувачених накладено арешт.

Нагадаємо: Після арешту Сергія Тихановського 29 травня 2020 року його дружина Світлана Тихановська заявила про намір балотуватиметься замість нього на президентських виборах. Вона стала обличчям білоруської опозиції і продовжує опозиційну діяльність із вигнання. У серпні Литва надала Тихановській візу на рік, житло та охорону.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування