Нідерланди: поліція з водометами розігнала протест проти локдауну

Неділя, 14 березня 2021, 23:13

У неділю голландський спецназ застосував водомети і кийки, щоб розігнати натовп із декількох тисяч протестувальників проти локдауну, що зібралися в центрі Гааги за день до національних виборів.

Джерело: Reuters

Деталі: Поліція вжила таких заходів після того, як протестувальники порушили правила соціального дистанціювання, ігнорували попередження про розгін і кидали фаєри та інші предмети в поліцію.

Поліція повідомила, що 20 осіб були затримані і що двоє демонстрантів були поранені поліцейськими собаками після того, як відмовилися розійтися.

Поліція зробила попереджувальний постріл, коли протестувальники вдарили поліцейську собаку і погрожували кінологу під час арешту, йдеться в заяві поліції.

 

Голландська влада зупинила рух поїздів до міста, щоб не допустити прибуття нових протестувальників.

З кінця січня у Нідерландах введено жорсткий локдаун: зібрання більше двох осіб заборонені, ресторани і бари зачинені, а також введено нічну комендантську годину вперше з часів Другої світової війни.

 

Голосування на національних виборах почнеться в понеділок, при цьому виборчі дільниці будуть відкриті протягом трьох днів, щоб забезпечити соціальне дистанціювання.

Очікується, що Консервативна партія VVD прем'єрміністра Марка Рютте отримає новий чотирирічний мандат після перебування при владі з 2010 року.powered by lun.ua