У Києві запустили перші пости моніторингу повітря

Вівторок, 16 березня 2021, 17:40
скріншот

У столиці відтепер працюють два пости моніторингу повітря – в Дарницькому та Дніпровському районах міста – на вулиці Архітектора Вербицького та на Харківському шосе.

Джерело: пресслужба КМДА, сайт з даними моніторингу

Деталі: Мер Києва Віталій Кличко розповів, що система здійснюватиме "якісний та системний автоматичний моніторинг якості повітря".

Зазначається, що обладнання та програмне забезпечення на нових постах моніторингу повітря відповідає європейським стандартам, зокрема директивам ЄС, та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.

Система вимірює понад 10 показників: діоксид сірки (продукт горіння), діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю (чадний газ), озон, сірководень, аміак (задушливий запах, неорганічна сполука), а також пил. Влаштовані також і газоаналізатори, що вимірюють формальдегід, метил меркаптан та пробовідбірники для важких металів.

До кінця 2021 року Кличко пообіцяв встановити ще три пости в Печерському, Оболонському та Солом’янському районах.

Нагадаємо: Україна стала 8-ю в Європі та 43-ю серед країн світу за забрудненістю повітря у 2020 році, серед світових столиць Київ був торік на 39-м місці за забрудненістю повітря дрібними частинками. 

Українська правда


powered by lun.ua