У НАЗК скаржаться на законопроєкт нардепів: нова загроза для роботи 

Четвер, 18 березня 2021, 10:48
У НАЗК скаржаться на законопроєкт нардепів: нова загроза для роботи 

Народні депутати зареєстрували у Раді законопроєкт № 5253, згідно з яким хочуть позбавити НАЗК права виявляти фіктивні витрати політичних партій.

Джерело: пресслужба НАЗК

Дослівно: "14 народних депутатів зареєстрували законопроєкт № 5253, яким пропонують заборонити НАЗК виявляти фіктивні фінансові операції та надані за заниженими або завищеними цінами послуги (у тому числі для виведення коштів у готівку за рахунок фіктивних договорів)".

Голова НАЗК Олександр Новіков: "Після рішення Конституційного Суду щодо е-декларування, ми сприймаємо цей законопроєкт як наступну найбільшу загрозу для результативної роботи НАЗК".

Деталі: НАЗК зазначає, що у разі прийняття законопроєкту вони зможуть бачити такі порушення у звітах, але не зможуть зупиняти держфінансування партії.

Поміж авторів законопроєкту присутнє керівництво всіх фракцій парламенту. Зокрема, лідери "СН" Давид Арахамія і Олександр Корнієнко, лідерка "Голосу" Кіра Рудик, представниця "ЄС" Ірина Геращенка та Юрій Бойко від "ОПЗЖ".

НАЗК пов’язує цей намір нардепів із результатами своєї роботи. Так, у 2020–2021 роках через порушення у фінзвітах агентство призупинило фінансування: "ВО "Батьківщина", "Голос" та "Слуга Народу".

Причини призупинки держфінансування парламентським партіям:

  • одна з партій заплатила за послуги медіа-моніторингу понад 500 тис. грн. за вказані кошти виконавець надав звіт, який є точною копією інформації, раніше розміщеної на офіційному вебсайті однієї з ГО;
  • у звітах іншої партії вказано, що вона перерахувала понад 2 млн грн за організацію та забезпечення проведення форумів на підставі неіснуючих на той момент документів;
  • ще одна партія перерахувала кошти 5 компаніям понад 14 млн грн за поліграфічну продукцію. Голови місцевих організацій, які мали отримати цю продукцію знаходилися в цей час за кордоном, а рахунки компаній, на які повинні були перерахувати кошти, були відкриті пізніше дати укладання договорів.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування