Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

У Чехії продовжують карантин до Великодня

П'ятниця, 19 березня 2021, 00:46
У Чехії продовжують карантин до Великодня

У четвер уряд Чехії продовжив карантинні обмеження з деякими послабленнями.

Джерело: Укрінформ, який цитує міністра охорони здоров’я Яна Блатни

Пряма мова: "Ми не в змозі дозволити собі серйозні зміни…. Уряд погодився послабити деякі заходи. Це стосується, зокрема, пом’якшення обмежень на дозвілля".

Деталі: Зокрема, людям дозволили займатися спортом і гуляти на природі на всій території округу (наразі це обмежено територією населеного пункту). Займатися спортом можна буде без маски, якщо відстань між людьми становить не менше 2 метрів.

При цьому діє заборона залишати територію округу без дуже поважної причини. Таке обмеження, введене 1 березня, дає своє результати, зауважив Блатни. Однак в лікарнях ситуація все ще "є дуже критичною", тож міністр сподівається, що вона почне покращуватися після 20 березня.

Питання про серйозніші пом’якшення (відкриття перукарень або ринків) на порядку поки не стоїть.

Блатни поінформував, що в понеділок уряд звернеться до парламенту з проханням продовжити надзвичайний стан до Великодня включно, "щоб не повторився сценарій, як на Різдво".

Нинішні обмеження були введені 1 березня і мали закінчитися 21 березня.

Що передувало: Напередодні у республіці підтвердили 11 928 нових випадків інфікування, на 2 600 менше, ніж попереднього тижня. У лікарнях перебувають 8 910 людей, з них майже 2 тисячі у важкому стані, вільні близько 11% ліжок.

Загальна кількість смертей, пов’язаних з COVID-19, сягнула 24 117; за показником смертності на 100 тисяч населення (26 смертей) Чехія залишається на першому місці у світі (на другому Словаччина – 23 на 100 тисяч, далі Угорщина - 22, Болгарія, за ними Бразилія, Молдова, Естонія, Люксембург, Польща та Ліван).

Передісторія:

  • Уряд Чехії наприкінці лютого ухвалив рішення продовжити надзвичайний стан ще на 30 днів та запровадив низку жорстких обмежень у зв’язку з важкою епідеміологічною ситуацією.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: