Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

"Венеційка" розкритикувала Путіна за небажання йти з поста президента

Вівторок, 23 березня 2021, 17:26
Венеційка розкритикувала Путіна за небажання йти з поста президента

Венеційська комісія Ради Європи піддала критиці нещодавні зміни в конституцію Росії, які дозволяють нинішньому президентові країни Володимиру Путіну позачергово балотуватися на нових виборах.

Джерело: попередній висновок на сайті комісії, "Новая газета"

Дослівно: "Аналізуючи зміни, Венеціанська комісія дійшла висновку, що вони непропорційно посилили позицію президента Російської Федерації і порушили систему стримувань і противаг, з самого початку передбачених у Конституції...

Ці зміни виходять далеко за межі того, що доречно відповідно до принципу поділу влади навіть при президентських режимах".

Деталі: Критика стосується ініційованого самим Путіним обнулення його президентських термінів, що дає йому можливість брати участь в наступних виборах і правити Росією до 2036 року.

Комісія зазначила, що в цій поправці відсутня логіка. Вона становить загрозу верховенству права в Росії, а також послаблює органи суб'єктів РФ і місцевого самоврядування.

У документі також говориться, що зміни до Конституції приймалися занадто поспішно, а швидкість їх підготовки не відповідала важливості цих поправок. Це призвело до браку часу для достатньої кількості консультацій з народом.

Передісторія: Влітку 2020 року Путін підписав указ, який обнулив його президентські терміни і дозволив знову балотуватися в президенти Росії.

Цьому передував референдум щодо поправок до конституції і "обнулення" термінів чинного президента. Ініціатором цих поправок виступив сам Путін.

Також серед запропонованих змін є поправка про захист цілісності Росії, щоб унеможливити повернення Криму Україні.

Крім того, цими змінами було закріплено пріоритет Конституції РФ над міжнародним правом, а поняття шлюб визначено як союз чоловіка й жінки.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: