25.06

Банківський форум

Папа Римський знизив зарплати священиків у Ватикані, щоб зберегти робочі місця службовців

Середа, 24 березня 2021, 16:30

Папа Римський Франциск наказав скоротити заробітну плату кардиналам на 10% і знизити зарплату більшості інших священнослужителів, що працюють у Ватикані, щоб зберегти робочі місця службовців, оскільки пандемія коронавірусу вдарила по доходах Святого Престолу.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Reuters.

Папа Франциск видав указ, який запроваджує пропорційні скорочення, починаючи з 1 квітня. Представник Ватикану заявив, що більшість службовців не постраждають від скорочень.

Папа Римський часто наполягав на тому, що не хоче звільняти людей у важкі економічні часи, навіть незважаючи на те, що Ватикан продовжує зазнавати дефіциту.

Вважається, що кардинали, які працюють у Ватикані і живуть там або в Римі, отримують зарплату близько 4000-5000 євро на місяць, і багато хто живе у великих квартирах за значно нижчою від ринкової орендної плати.

Більшість священиків та черниць, які працюють у відділах Ватикану, живуть у римських релігійних громадах, таких як семінарії, монастирі, парафії, університети та школи - що забезпечує їм більший захист від економічного спаду.

Вони мають набагато менші витрати на життя, ніж прості працівники - такі як поліція, службовці, пожежники, прибиральники, художники-реставратори та обслуговуючий персонал - які живуть у Римі, і багато з яких мають сім'ї.

Окрім кардиналів, зарплату знизять іншим духовним особам на суму від 3% до 8%. Заплановане підвищення заробітної плати буде призупинено до березня 2023 року.

Ватикан цього року очікує дефіциту близько 50 мільйонів євро. Очікується, що доходи становитимуть близько 213 мільйонів євро у 2021 році, що на 30% менше у порівнянні з 2020 роком.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: