У Київському СІЗО засуджені сплять по черзі та живуть в антисанітарії – Офіс омбудсмана

Вівторок, 9 березня 2021, 12:55

У державній установі "Київський слідчий ізолятор" виявили, що засудження сплять по черзі через брак спальних місць, живуть в антисанітарії та безоплатно працюють.

Джерело: Офіс омбудсмана України у Facebook

Деталі: Під час повторного моніторингового візиту виявлено ряд порушень вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій і норм у сфері поводження із засудженими та особами, узятими під варту.

Як зазначають в Офісі омбудсмана, більшість камер:

  • не забезпечені належним штучним освітленням;
  • мають надмірну заґратованість вікон;
  • стіни вологі та вкриті грибком;
  • через відсутність вентиляції та куріння у камерах, ув’язнені позбавлені можливості дихати свіжим повітрям;
  • бокси збірного відділення не опалюються.

Крім того, були виявлені факти відсутності у в’язнів спальних місць, через що вони змушені спати по черзі або на підлозі камери, що є грубим порушенням їх права на належне поводження та гідність.

Також в Офісі омбудсмана повідомляють про порушення адміністрацією СІЗО прав засуджених на контакти із зовнішнім світом. Зокрема особам, засудженим до арешту, телефонні дзвінки не надаються, а засудженим до довічного позбавлення волі – у вихідні та святкові дні.

А ще виявлені численні факти безоплатної праці засуджених, які виконували ремонтні роботи та функції з господарського обслуговування СІЗО.

 

Передісторія:

  • У травні 2020 року в Київському СІЗО запрацювали камери з поліпшеними побутовими умовами для ув’язнених, за які треба платити.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.