Призначено перший склад Етичної ради, необхідної для судової реформи

Вівторок, 9 листопада 2021, 10:02
Фото lexinform.com.ua

В Україні сформували перший склад Етичної ради, яка буде встановлювати відповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності.

Джерело: сайт Офісу президента з посиланням на президента Володимира Зеленського

Пряма мова Зеленського: "Я сподіваюся, що Етична рада розпочне свою роботу якнайшвидше. Попри значний спротив, нам вдалося розпочати найважливіший етап ініційованих мною змін у судовій системі.  

Формування доброчесних Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України допоможе відновити довіру українців до судової влади й забезпечити подальше очищення системи".

Деталі: Членами Етичної ради стали:

  • суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич,
  • суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун,
  • суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін,
  • суддя Верховного Суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді,
  • суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер,
  • колишня Генеральний прокурор Естонської Республіки Лавлі Перлінг.

Повідомляється, що список рекомендованих Радою суддів України кандидатів до складу Етичної ради надійшов до Вищої ради правосуддя 2 листопада. Міжнародні та іноземні організації визначили перелік міжнародних експертів ще 10 вересня.

Згідно з законом про Вищу раду правосуддя, якщо голова ВРП не призначить членів Етичної ради у визначений строк, то троє перших кандидатів зі списку Ради суддів України і переліку від міжнародних та іноземних організацій вважаються призначеними.

Для довідки: Етична рада протягом шести місяців з дня її утворення має здійснити одноразове оцінювання відповідності критеріям професійної етики та доброчесності членів ВРП (крім голови Верховного Суду), обраних на посаду до набрання чинності законом, яким створено Етичну раду.

Читайте також: "Суддям буде важко таке прийняти": як має змінитися система правосуддя в Україні,

Від аргументів до компліментів: як G7 намагається зупинити судову катастрофу в Україні

Передісторія:

  • 14 липня Верховна Рада ухвалила закон про реформу Вищої ради правосуддя, який серед іншого забезпечує "перезавантаження" ВРП за участі міжнародних експертів, які матимуть вирішальний голос у відборі нових членів ради.
  • Зокрема, закон пропонує утворити так звану Етичну раду, до складу якої входитимуть три особи з числа суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, та три особи, визначені міжнародними організаціями. Цей орган перевірятиме на доброчесність кандидатів до Вищої ради правосуддя.
  • Про таку реформу Зеленського просили посли країн "Великої сімки" та ЄС.
  • Рада суддів 13 вересня не змогла обрати від себе трьох членів Етичної ради, які мають контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя. Жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів під час таємного голосування. За кандидатів проголосувало лише 4 члени Ради суддів з 26.

Українська правда


powered by lun.ua