Полонений російський льотчик: Знав, що ціль – житлові будинки, але бомби скинув

П'ятниця, 11 березня 2022, 14:39
Полонений російський льотчик: Знав, що ціль – житлові будинки, але бомби скинув
Полонений російський льотчик. Скриншот з відео

Полонений російський льотчик Максим Криштоп заявив, що встиг зробити три вильоти на територію України і під час одного з них скинув 4 тонни фугасних бомб на житлові будинки мирних мешканців.

Джерело: Криштоп на пресконференції 11 березня

Пряма мова Криштопа: "Третій мій бойовий політ був 6 березня. На борту було 4 тонни фугасних авіаційних бомб. Під час виконання бойового завдання я зрозумів, що ціллю є не військові об’єкти противника, а житлові будинки і мирні люди, але злочинний наказ виконав. Потім був збитий ППО України і взятий в полон військовими Нацгвардії України".  

Реклама:

Деталі: За словами Криштопа, льотчики отримали наказ наносити удари по території України, починаючи з 24 лютого.

І свій перший бойовий політ він здійснив 24 лютого. Криштоп скинув 3 тонни фугасних авіаційних бомб на живу силу українських військових, які розташовувались південніше Балаклії. Злочинець додав, що ціль була уражена.  

Другий бойовий політ окупант здійснив 3 березня. Його літак ніс 3 тонни фугасних бомб, які він скинув на колону бронетехніки українських військових біля Ізюму. Криштоп уточнив, що ціль також була уражена.  

ВІДЕО ДНЯ

"Якби нас не збили, то ми би продовжили виконувати накази, бо ми військові люди", – сказав Криштоп.

На запитання журналіста, чи мав він можливість не виконувати наказ, коли зрозумів, що має скинути бомби на житлові будинки, Криштоп сказав, що така можливість була, але він "виявив слабкість і малодушність".

Окупант також сказав, що йому начальство ще в січні повідомило про те, що вони будуть брати участь у бойових діях в Україні. І що вони готувались до наступу під виглядом навчань.

Російський загарбник визнав, що вчинив жахливі злочини, просив вибачення і обіцяв "докласти зусиль, щоб війна закінчилась якомога скоріше, а всіх винних притягнули до відповідальності".

Він також закликав російських солдатів припинити виконувати злочинні накази і вести війну проти мирного населення України.

"Вважаю, що цю війну ми вже програли", – підсумував окупант.  

Для довідки: Максим Криштоп підполковник, заступник командира 47-го авіаційного полку ВЧ 45117 ЗС РФ.

Він літав на літаку Су-34 (винищувач-бомбардувальник). За три бойових вильоти скинув загалом 20 авіабомб ФАБ-500 (вага кожної – 500 кг).

24 лютого та 3 березня Криштоп разом із бортовим штурманом скинув 12 авіабомб (по 6 кожного дня) на місто Ізюм Харківської області на цивільні споруди, в районі перебування яких відсутні підрозділи ЗС України та інші військові формування.

6 березня Криштоп разом із бортовим штурманом скинув 8 бомб на місто Харків – так само на цивільні споруди.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування