"Переборщили з темою нацизму": у Кремлі вже не знають, як закінчити війну – ЗМІ

П'ятниця, 22 квітня 2022, 14:37
Переборщили з темою нацизму: у Кремлі вже не знають, як закінчити війну – ЗМІ

У Кремлі не розуміють, як закінчити війну за допомогою переговорів і без обвалу рейтингу президента РФ Володимира Путіна і скаржаться, що пропаганда "переборщила із нагнітанням теми нацизму в Україні".

Джерело: "Медуза" з посиланням на джерела в адміністрації президента РФ

Деталі: У внутрішньополітичному блоці АП РФ дійшли висновку: зараз немає для Росії "хороших піар-сценаріїв виходу з війни", які б не призвели до падіння рейтингу влади.

Реклама:

Такі "сценарії" у внутрішньополітичному блоці почали опрацьовувати кілька тижнів тому. "Подивилися, покрутили — якогось зрозумілого сценарію не видно. Тому [громадську] думку до можливого проведення переговорів [і укладання миру] вирішили не готувати, пустили все на самоплив", — пояснює один із співрозмовників.

У Кремлі нібито впевнені, що більшість росіян серйозно сприймають війну як "боротьбу з нацистами та нацизмом". На підтвердження цього вони посилаються на результати закритих "соціологічних опитувань".

Зокрема, на думку Кремля, однією з найсерйозніших перешкод для "виходу суспільства з війни" може стати "позиція багатьох представників середнього класу", які нібито підтримують спецоперацію. За їхніми словами, представники середнього класу впевнені: "У війні треба йти до переможного, якщо вже її розпочали — до Києва чи навіть до Львова. Відступати не можна".

ВІДЕО ДНЯ

Джерела заявляють, що у Кремлі побоюються невдоволення відступом військ та переговорами. За оцінкою влади, воно нібито може вилитися навіть у вуличні протести.

Цю гіпотезу співрозмовники пояснюють тим, що російська пропаганда "переборщила із нагнітанням теми нацизму" в Україні.

При цьому публічно співробітники АП підтримують цю риторику, оскільки вважають, що з громадською думкою "сперечатися пізно", а воювати доведеться до якогось результату, який можна оголосити "перемогою".

Водночас два політтехнологи (один із них раніше співпрацював з АП, другий співпрацює з Кремлем досі) засумнівалися в адекватності таких побоювань: "Опиратися на якусь соціологію зараз дивно. Люди, швидше, пасивні, можуть бути проти війни, а й поза неї. У Москві на машинах середнього класу букв Z щось непомітно".

Обидва співрозмовники впевнені, що у разі "приглушення пропаганди" жодних протестів від прихильників війни чекати не доводиться. За словами одного з них, "громадяни перестануть думати і говорити про нацистів, повністю переключаться на свої особисті проблеми".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
19:20
аудіоНові звірства на Донеччині: СБУ встановила вояк РФ, які ґвалтували жінок і катували полонених
19:17
Єврокомісію закликали не "умиротворювати" Орбана заради України
19:12
У Держспецзв'язку чергове звільнення: посади позбувся перший заступник голови відомства
19:10
Окупанти незаконно вивезли тварин із заповідника "Асканія-Нова" – Міндовкілля
19:01
Зеленський: Усі, хто під час війни з Росією став Героєм України, отримає житло
19:00
Князєва залишили під вартою і вп’яте зменшили заставу
18:58
Повітряні сили знищили російський літак Су-24М біля острова Зміїний
18:46
Українські полярники виявили раптове зростання вмісту хлорофілу в океані: про що це свідчить
18:27
В Україні вдвічі більше корозійного капіталу, ніж конструктивного – дослідження
18:23
Працював у мерії Любліна, але повернувся захищати Україну: на фронті загинув боєць Микола Мялковський
Усі новини...