Джонсон називав Макрона "підлабузником Путіна", коли той їздив до Москви – експомічник

Четвер, 18 травня 2023, 14:30

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон називав президента Франції Емманюеля Макрона "тошнотворним" та "підлабузником Путіна", коли французький президент поїхав до Москви на зустріч з лідером Кремля.

Про це заявив у своєму подкасті колишній помічник британського уряду Гуто Харрі, його розповідь наводить The Guardian, повідомляє "Європейська правда".

Харрі створив подкаст про своє перебування на службі в британському уряді у період, коли він працював керівником відділу комунікацій Джонсона.

Реклама:

У свіжому епізоді подкасту Харрі розповів про жорстке ставлення експрем’єра Джонсона до французького лідера у контексті російсько-української війни.

"На початку була напруженість, коли такі люди, як Емманюель Макрон з Франції, поїхали до Москви, щоб поговорити з Путіним. Я думаю, що Борис називав це в приватних розмовах "тошнотворним". І в той же час, я думаю, що Макрон відчував напругу від того, що Борис, здавалося, біг, допомагаючи Україні у військовому плані", – поділився колишній підлеглий Джонсона.

За словами Харрі, на одній із зустрічей з невеликою групою своїх помічників Джонсон почав жорстоку атаку на Макрона. При цьому Харрі уточнив, що Джонсон зазвичай не схильний дуже сердитися або використовувати особливо сильні вирази.

ВІДЕО ДНЯ

"По суті, він (Джонсон. – Ред.) сказав: "Він (Макрон. – Ред.) – це слово з чотирьох літер, яке починається на "С" (йдеться про нецензурне слово. – Ред.), він дивак, він путінський підлабузник. Нам потрібно з ним розібратися", – розповів Харрі.

Згодом, зазначив експочіник колишнього прем’єра, Джонсон і Макрон налагодили стосунки.

"Я радий сказати, що через кілька тижнів вони, звісно, помирилися. Вони дуже добре ладнали. Вони навіть пішли разом випити віскі на саміті "Великої сімки", – сказав експомічник.

Варто зазначити, у квітні 2022 року Джонсон публічно висловився на захист президента Франції, якого критикували за спроби говорити з Путіним щодо припинення війни проти України. Наприклад, прем'єр Польщі Матеуш Моравецький гостро розкритикував Макрона, порівнявши розмови з Путіним із "перемовнами з Гітлером".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування