Суперечка щодо війни РФ проти України виникла на саміті ЄС і Латинської Америки

Вівторок, 18 липня 2023, 16:08
Суперечка щодо війни РФ проти України виникла на саміті ЄС і Латинської Америки
Саміт EU-CELAC. фото Getty Images

Лідерам країн Європейського Союзу, Латинської Америки та Карибського басейну на саміті не вдалося узгодити спільну заяву щодо війни Росії проти України.

Джерело: Reuters із посиланням на посадовців, знайомих із ходом переговорів, пише "Європейська правда"

Деталі: Вказано, що деякі латиноамериканські країни намагалися уникнути чіткого засудження Росії.

Реклама:

Як розповіли джерела агентства, країни з тісними політичними та економічними зв'язками з Кремлем, такі як Куба і Нікарагуа, чинили опір спробам включити формулювання, що засуджують РФ.

Прибувши на саміт у вівторок 18 липня, прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив, що комюніке має бути "дуже чітким щодо України".

За його словами, пізно ввечері у понеділок були переговори щодо формулювань, майже кожна країна змогла підписати текст, який чітко підтримує Україну, її право на незалежність, на свободу. Одна чи дві країни утрималися.

ВІДЕО ДНЯ

Прем'єр Люксембургу Ксав'є Беттель заявив, що комюніке не може бути використане для "переписування історії".

"Фактом є те, що Росія напала на Україну... ми повинні дивитися правді в очі", – зазначив він.

Він припустив, що заява може закінчитися словами про те, що деякі конкретні країни не згодні з формулюваннями щодо України.

Міністр закордонних справ Чилі Альберто ван Клаверен заявив, що шкодує про цю суперечку.

"Ми дуже шкодуємо про ситуацію, що склалася, і ми дуже здивовані, що в нашій групі є члени, які виступають проти будь-якої резолюції щодо війни в Україні. Ми вважаємо, що це агресивна війна, і такою є позиція Чилі", – підкреслив він.

Що передувало:  Повідомлялося, що дводенні переговори між міністрами фінансів країн "Групи двадцяти" (G20) завершаться у вівторок без спільної заяви через розбіжності між великими державами щодо війни в Україні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування