Данія та інші країни передадуть Україні додаткові 45 танків

Вівторок, 19 вересня 2023, 13:34
Данія та інші країни передадуть Україні додаткові 45 танків
ТАНК LEOPARD. ФОТО: GETTY IMAGES

Міністр оборони Данії повідомив, що його країна спільно з іншими закуповує додаткові 45 танків для України.

Джерело: міністр оборони Трольс Лунд Поульсен, "Європейська правда" з посиланням на видання Politiken

Деталі: Партія складатиметься з 30 танків Leopard 1, а також з 15 танків T-72. Їх купують у співпраці з іншими країнами, сказав Поульсен.

Реклама:

"Це відбувається у співпраці з іншими країнами, які мають доступ до наявних у них танків", – сказав міністр після прибуття на базу "Рамштайн" у Німеччині, де відбувається зустріч контактної групи з питань оборони України.

Нагадаємо: 

  • Раніше Данія придбала та вирішила передати Україні 100 танків Leopard 1 у співпраці з Німеччиною та Нідерландами. На початку вересня перші 10 із 100 подарованих танків Leopard 1 прибули в Україну після місяців затримки.
  • Це вперше Данія передає танки Т-72, перевагою яких називають те, що українські військові мають досвід роботи з ними, а тому їх не потрібно навчати.
  • Передачу танків фінансують коштом фонду "Україна", а точніше пакетом на суму 5,8 млрд крон – майже 800 млн євро – про що було оголошено минулого тижня.
  • Глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмуссен пояснював, що цей пакет відкриває "нову фазу" у данській допомозі для України. Країна віддала безпосередньо зброєю більшість того, що могла віддати зі своїх запасів, тож надалі Копенгаген планує зосередитися на закупівлях відповідно до актуальних потреб України спільно з іншими союзниками. 
  • Міністр оборони Трольс Лунд Поульсен не став розкривати, у співпраці з якими країнами плануються закупівлі.

ВІДЕО ДНЯ
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування