Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

ЄС дав Маску добу відреагувати на закиди про дезінформацію в Twitter щодо війни в Ізраїлі

Середа, 11 жовтня 2023, 13:01
ЄС дав Маску добу відреагувати на закиди про дезінформацію в Twitter щодо війни в Ізраїлі
Ілон Маск, фото Getty Images

Єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон закликав Ілона Маска боротися з поширенням дезінформації на його платформі в Twitter (X) після нападу ХАМАС на Ізраїль, щоб відповідати новим правилам ЄС щодо контенту в інтернеті.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Reuters

Деталі: Бретон у листі до Маска написав, що в нього є свідчення того, що платформа використовується для поширення незаконного контенту та дезінформації в Євросоюзі. 

Реклама:

Він не надав подробиць щодо дезінформації, про яку говорив.

Пряма мова: "Я пропоную вам терміново забезпечити ефективність ваших систем і повідомити моїй команді про вжиті антикризові заходи".

Деталі: У відповідь власник Twitter (X) заявив, що політика його компанії полягає в тому, щоб все було відкритим і прозорим.

ВІДЕО ДНЯ

"Будь ласка, перелічіть порушення, на які ви посилаєтесь у Twitter (X), щоб громадськість могла їх побачити", – написав Маск у цій же соцмережі.

"Ви добре знаєте про повідомлення ваших користувачів і представників влади про фейковий контент та прославляння насильства. Від вас залежить, чи продемонструєте ви, що дотримуєтеся своїх слів", – відповів Бретон Маску у Twitter (X).

Правила щодо онлайн-контенту, відомі як Акт про цифрові послуги (DSA), вимагають від Twitter (X) та інших великих платформ видаляти незаконний контент та вживати заходів для подолання ризиків громадській безпеці та громадянському дискурсу.

Бретон написав: "Я також очікую, що ви будете в контакті з відповідними правоохоронними органами та Європолом і забезпечите оперативне реагування на їхні запити. Закликаю вас забезпечити швидку, точну і повну відповідь на цей запит протягом наступних 24 годин".

Євросоюз може оштрафувати Twitter (X) на суму в розмірі до 6% від глобального обороту компанії за невиконання вимог DSA.

Цьому передувало: Віцепрезидентка Європейської комісії Вера Юрова 10 жовтня закликала технологічних гігантів, зокрема соцмережу Twitter (X) Ілона Маска, відповідальніше ставитись до боротьби з поширенням російської дезінформації.

Bloomberg писав, що в результаті нападу ХАМАСу в Ізраїлі у соцмережі X (Twitter) з'явилася велика кількість дезінформації та плутанини – і це показало, що зміни політики, внесені Маском, зробили її ненадійною під час кризи.

Дослідження, опубліковане Європейською комісією на початку вересня, виявило, що X (колишній Twitter) Ілона Маска відіграв важливу роль у тому, що російська пропаганда про Україну досягла більшої кількості людей, ніж до початку війни.

Акт Євросоюзу про цифрові послуги, який набув чинності для найбільших соціальних мереж 25 серпня, вимагає від великих платформ оцінювати ризик поширення неправдивої інформації, не допускати просування найгіршого за допомогою алгоритмів і піддавати свою діяльність аудиту.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: