Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна перетворила американські ракети для F-16 на "саморобну ППО" – FT

Вівторок, 24 жовтня 2023, 12:51
Україна перетворила американські ракети для F-16 на саморобну ППО – FT
AIM-9 Sidewinder, AFP/Getty Images

Україна переробила американські ракети AIM-9 Sidewinde для західних винищувачів на ракети класу "земля-повітря".

Джерело: Financial TimesDefense Express 

Дослівно FT: "Нещодавнім успіхом стало переобладнання надлишкових американських ракет класу "повітря-повітря" AIM-9 Sidewinder на ракети класу "земля-повітря", що є критично необхідним, оскільки Росія продовжує здійснювати атаки на міста, розташовані далеко від лінії фронту". 

Реклама:

Деталі: Це підтвердив виданню високопоставлений український посадовець: "Ці ракети (AIM-9, які поставили в Україну – FT) не працювали.

…Ми їх полагодили. Ми знайшли спосіб запускати їх з землі. Це свого роду саморобна протиповітряна оборона".

Посадовець вважає, що ці перероблені снаряди допоможуть "пережити зиму", коли Росія бомбардуватиме енергетичну інфраструктуру України. Водночас він наголосив, що це не є довгостроковим рішенням.

ВІДЕО ДНЯ

За його словами, це одна з низки подібних ініціатив, коли старі матеріали, які американські військові вважають надлишковими, перетворюються на озброєння, яке на часі.

"У нас є узгоджена схема, коли ми беремо щось застаріле і робимо з нього щось інше", – сказав він.

Довідково: AIM-9 Sidewinder – американська ракета класу "повітря—повітря" ближнього радіуса дії, розроблена в середині 1950-х років. Більшість модифікацій AIM-9 оснащено інфрачервоною системою самонаведення. З 1955 року випущено понад 200 000 ракет, що робить AIM-9 однією з наймасовіших ракет класу "повітря—повітря" в історії.

Що передувало: 

  • AIM-9M Sidewinder значилися в американському пакеті допомоги цього літа.
  • Тоді видання Defense Express припускало, що шляхом "незначних адаптацій" українським фахівцям, можливо, вдасться інтегрувати американські AIM-9M з радянськими винищувачами МіГ, які використовують українські військові. Це могло б пояснити передачу Україні саме цих ракет, як зазначало видання.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: