Прем’єр Іспанії оголосив склад нового уряду з "феміністичним акцентом"

Понеділок, 20 листопада 2023, 16:49
Прем’єр Іспанії оголосив склад нового уряду з феміністичним акцентом
Педро Санчес, фото: Getty Images

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес в понеділок оголосив склад нового кабінету міністрів, зазначивши, що він матиме "помітний феміністичний акцент".

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на El Mundo

Деталі: Коментуючи склад нового уряду, Педро Санчес підкреслив, що він матиме "помітний феміністичний акцент", але при цьому складається з "людей, здатних не лише керувати, але й досягати домовленостей і пояснювати їх публічно".

Реклама:

Новий уряд, як і попередній, матиме 22 міністерські портфелі попри попередні обіцянки скоротити склад кабміну. Більшість міністерських портфелів – 12 – матимуть жінки, причому чотири з них будуть також віцепрем’єрками.

Соціалістична робітнича партія іспанського прем’єра, як і в попередньому уряді, контролюватиме ключові міністерства. Таким чином, на своїх посадах залишаються міністр закордонних справ Хосе Мануель Альбарес і міністерка оборони Маргарита Роблес, а також очільники МВС і Міністерства сільського господарства.

П’ять міністерських портфелів отримує молодший партнер соціалістів – крайня ліва партія Sumar Йоланди Діас. Її представники отримують, серед іншого, міністерство охорони здоров’я та культури (останнє дещо реорганізували, передавши повноваження щодо спорту в Міносвіти).

ВІДЕО ДНЯ

Передісторія:

  • Минулого тижня лідер соціалістів Іспанії отримав підтримку більшості у парламенті для формування нового уряду, заручившись підтримкою лівих та сепаратистських партій.
  • Наразі не зрозуміло, чи вдасться прем’єру домагатись ухвалення законів, оскільки для отримання мандату в парламенті він заручився одномоментною підтримкою сепаратистських каталонських і баскських партій.
  • Найскладнішою була угода з партією Junts, яку контролює колишній президент Каталонії Карлес Пучдемон. Лідер сепаратистів вимагав амністії для людей, притягнутих до відповідальності за дії, пов’язані зі спробою проголошення незалежності Каталонії в 2017 році. 13 листопада партія Санчеса подала законопроєкт про надання амністії цим людям.
  • Через суперечливу пропозицію сотні тисяч іспанців вийшли на протести, виступаючи проти амністії. Напруга в іспанському суспільстві зберігається.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування